Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Saziedo dārza labumus aprūpes centram

LAURA KOVTUNA

Autors • 20.10.2015.

Saziedo dārza labumus aprūpes centram
Burtu lielums

Jau piekto gadu aktīvi tiek atbalstīta jaukā un sirsnīgā akcija, kuras laikā jumurdieši sagādā rudens dārza veltes, kas tiek dāvātas Ērgļu novada sociālās aprūpes centram.

Kā pastāsta Jumurdas pagasta pārvaldes kultūras darba organizatore, Miķeļdienas labdarības izstādes organizatore Inita Lapsa, pasākums, pateicoties iedzīvotāju atsaucībai, ir audzis un attīstījies. – Sākotnējā doma bija vienkārši par izstādi, uz kuru cilvēki sanesa, kas nu kuram dārzā izaudzis. Taču rudens veltes tika sanestas tik dāsni, ka bija jādomā – vai tad katrs pēc tam savam ķirbim lai pakaļ brauc? Tādēļ pēc izstādes rudens raža tika piedāvāta Ērgļu novada sociālās aprūpes centram, un tur labprāt piekrita šādai sadarbībai. Arī iedzīvotāji šādu ideju atbal­stīja. Trešajā izstādes rīkošanas gadā ieviesām arī maiņas iespēju, piemēram, ja vienai ģimenei vairāk padevušies āboli, tos var apmainīt pret to, kas citam labāk izaudzis. Pa šiem pieciem gadiem pasākums ir izveidojies tā, ka vienlaikus gan notiek izstāde, gan cilvēki savā starpā var apmainīties ar dārza veltēm, gan daļa labumu pēc tam tiek ziedoti sociālās aprūpes centram, –
atklāj Inita Lapsa.
Viņa pateicas ikkatram, kurš piedalījās, dalījās un atvēra savas sirds un pagraba durtiņas. Šogad bijis viskuplākais dalībnieku skaits – 20 jumurdiešu ģimenes: Viesturs Putniņš, Baiba Feodorova, Velga Birkenšteine, Lucija Lībiete, Valentīna Cīrule, Vizbulīte Dreimane, Aigars Mednis, Māra Dreimane, Andra Salnīte, Anna Sarkanābola, Agita Opincāne, Smeiļu ģimene, Ērika Purviņa, Maija Vilnīte, Vita Bērziņa, Anita Saldava, Lapsu ģimene, Stella Rutka, Inta Bērziņa, Santa Lasmane-Radzvilaviča.
Uz Ērgļu sociālās aprūpes centru 30. septembrī aizceļoja: 7 sīpolu maišeļi, 4 burkānu maisi, 3 sarkano biešu maisi, 4 kartupeļu maisi, 4 kāpostu maisi, āboli, bumbieri, plūmes, 7 ķirbji, 5 kabači, kāļi, pupas, pupiņas, ķiploki, kazas piena siers, ābolu-brūkleņu ievārījums, ko savārīja Stella Rutka un Vija Gadišķe.
Inita Lapsa uzsver: – Domāju, ka no šī pasākuma iegūst ikkatrs, jo, pirmkārt, var apmainīties labumiem un paņemt ziemai to, kas varbūt savā dārzā nav izaudzis. Cik gan esmu novērojusi, dalībnieki ir diezgan kautrīgi. Paši sagādāt – jā, bet, lai pretī kaut ko paņemtu, ir gana jāpamudina un jāpierunā. Bet tas jau arī ir tas dalīšanās prieks!
Jo īpaši Miķeļdienas labdarības izstādes organizatore priecājas, ka šādā veidā ir iespējams dalīties un sagādāt prieku cilvēkiem, kas paši savā dzīvē ir daudz strādājuši, – sociālās aprūpes centra iemītniekiem. Par tradīciju iegājies arī tas, ka uzreiz pēc ražas nogādāšanas pansionātā iemītnieki 1. oktobrī tiek sveikti Veco ļaužu dienā ar skaistu koncertu.
Ērgļu novada sociālās aprūpes centra vadītājas p. i. Rita Ozola pateicas par ilggadējo, jauko akciju: – Šo to saimnieces jau ir pārstrādājušas un sagatavojušas uzglabāšanai ziemai, arī pārējie produkti ik dienu tiek izmantoti, lai pagatavotu gardas un dabiskiem vitamīniem bagātas maltītes sociālās aprūpes centra iemītniekiem. Viss tiek likts lietā.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px