Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pieredze, kas veido līderi

ROBERTA KELLIJA

Autors • 25.06.2026.

Pieredze, kas veido līderi
Burtu lielums

Skola jauniešiem ir vieta, kur līdzās zināšanu apguvei tiek gūta arī pieredze atbildībā, sadarbībā un iesaistē. Tā ir vide, kur veidojas personība un attīstās intereses. Madonas Valsts ģimnāzijā skolēnu dzīvi veido gan mācības, gan dažādas iespējas attīstīt sevi, organizēt pasākumus un pārstāvēt savu vienaudžu intereses. Viens no jauniešiem, kurš aktīvi iesaistās savas skolas dzīvē, ir Madonas Valsts ģimnāzijas 12.a klases skolnieks Niks Stepanovs.

Niks šajā skolā mācās jau kopš 7. klases un šobrīd apgūst humanitārā virziena programmu. Paralēli mācībām viņš jau vairākus gadus darbojas skolēnu padomē, kur guvis nozīmīgu pieredzi, nostiprinājis savas prasmes un šajā mācību gadā skolēnu uzticības rezultātā ievēlēts par Madonas Valsts ģimnāzijas skolēnu padomes prezidentu. Laikraksts "Stars" aicināja Niku uz sarunu, lai uzzinātu vairāk par viņa pieredzi skolēnu padomē, ceļu līdz prezidenta amatam un iecerēm jaunajā amatā.

– Ar ko tu nodarbojies ikdienā, ārpus skolas?
– Mana ikdiena lielā mērā ir saistīta ar skolēnu padomi, kur pavadu vislielāko daļu sava laika. Tur vienmēr ir dažādi darbi, pasākumu plānošana un jaunas idejas, pie kurām strādāt. Papildus tam dejoju tautas dejas un dziedu arī skolas jauktajā korī, kas man dod iespēju attīstīt sevi arī kultūras jomā. Pa reizei vadu dažādus skolas un novada pasākumus, kas man ļoti patīk un palīdz pilnveidot komunikācijas prasmes. Savukārt brīvajā laikā cenšos atpūsties, dodoties makšķerēt vai vienkārši pavadot laiku pie dabas, jo tas palīdz atgūt enerģiju un sakārtot domas.

– Kā sākās tavs darbs skolēnu padomē? Vai šis laiks, darbojoties skolēnu padomē, ir tevi mainījis?
– Mans darbs skolēnu padomē sākās jau 7. klasē, kad atnācu mācīties uz Madonas Valsts ģimnāziju. Toreiz man vēl nebija gandrīz nekādas pieredzes, tāpēc sākumā darbojos kā klases vecākais un centos iepazīt, kā viss notiek. Vēlāk iesaistījos dažādos nelielos darbos un pasākumu organizēšanā, bet nopietnāk sāku darboties 10. klasē, kad kļuvu par tiesību un pienākumu sektora vadītāju. Šajā mācību gadā biju kultūras sektora vadītājs. Varu droši teikt, ka viss šis laiks skolēnu padomē mani ir ļoti mainījis. Esmu kļuvis komunikablāks, pārliecinātāks par sevi un ieguvis lielāku vēlmi ne tikai runāt par idejām, bet arī tās īstenot dzīvē.

– Pastāsti par savu līdzšinējo pieredzi, ko esi guvis, darbojoties skolēnu padomē!
– Līdz šim esmu ieguvis ļoti daudz, un visu pat būtu grūti uzskaitīt. Pirmkārt, tie ir jauni draugi un cilvēki, ar kuriem kopā esmu piedzīvojis daudz dažādu notikumu. Tāpat esmu attīstījis organizēšanas un laika plānošanas prasmes, jo skolēnu padomē gandrīz katru dienu ir kādi uzdevumi vai izaicinājumi, kas jārisina. Ļoti svarīgas ir arī sadarbības prasmes, jo skolēnu padome ir viena liela komanda. Šeit nevar paļauties tikai uz vienu cilvēku – rezultātu iespējams sasniegt tikai tad, kad visi strādā kopā. Esmu iemācījies uzņemties atbildību, pieņemt lēmumus un sadarboties ar dažādiem cilvēkiem. Esmu pārliecināts, ka visas šīs prasmes man ļoti noderēs arī nākotnē.

– Kas tevi motivēja pieteikt savu kandidatūru skolas prezidenta amatam?
– Mani motivēja iekšējā sajūta, ka līdz šim ir izdarīts daudz, bet prezidenta amatā būtu iespēja paveikt vēl vairāk. Tā ir augstākā latiņa, ko iespējams sasniegt skolēnu padomē, tāpēc tā bija sava veida nākamā virsotne, uz kuru tiekties. Svarīga bija arī vēlme izaicināt pašam sevi, jo šis amats nozīmē lielāku atbildību un nopietnākus pienākumus. Protams, ļoti svarīgs bija arī apkārtējo atbalsts. Draugi, skolēni un skolotāji lika saprast, ka mans līdzšinējais darbs ir pamanīts un novērtēts. Tas deva pārliecību, ka varu spert nākamo soli un uzņemties šo atbildību.

– Ko tu vēlētos pateikt skolēniem, kuri uzticēja tev savu balsi?
– Vispirms vēlos no visas sirds pateikties ikvienam, kurš man uzticējās un atdeva savu balsi. Tas liek justies novērtētam un dod pārliecību, ka viss, ko esmu darījis līdz šim, nav bijis veltīgi. Skolēnu padome man ir kļuvusi par ļoti nozīmīgu dzīves daļu, un tā tas turpināsies arī nākamajā mācību gadā, jau esot prezidenta amatā. Es ceru nepievilt skolēnu uzticību un darīt visu iespējamo, lai pārstāvētu viņu intereses. Ticu, ka kopā mēs varēsim paveikt daudz labu darbu un turpināt veidot mūsu skolu par vietu, kur ikviens jūtas sadzirdēts, novērtēts un piederīgs.

– Kādi ir tavi galvenie mērķi, esot šajā amatā?
– Mani galvenie mērķi ir pavisam vienkārši – darīt visu iespējamo, lai pēc iespējas vairāk skolēnu būtu sadzirdēti un uzklausīti. Vēlos veicināt informācijas apriti skolā, lai svarīgākā informācija sasniegtu ikvienu skolēnu, nevis tikai tos, kuri darbojas skolēnu padomē. Tāpat vēlos stiprināt saikni starp skolēniem, pedagogiem un skolas vadību, lai visa skola darbotos kā viens mehānisms ar kopīgiem mērķiem. Galvenais, ko esmu teicis arī citiem: es nevēlos dot skaļus solījumus. Manuprāt, daudz svarīgāk ir darīt un ar savu darbu parādīt rezultātus, jo tikai tā iespējams panākt reālas pārmaiņas.

– Kā tu plāno apvienot pēdējo mācību gadu ar saviem skolas prezidenta pienākumiem?
– Tas noteikti būs liels izaicinājums, jo jau šajā mācību gadā jutu, ka lielā iesaiste skolēnu padomē reizēm ietekmēja mācību rezultātus. Tomēr šajā situācijā svarīgi ir saprast savas prioritātes un prast plānot laiku. Es apzinos, ka darbs skolēnu padomē un pieredze, ko iegūšu prezidenta amatā, man nākotnē var būt ļoti nozīmīga studiju un profesijas izvēlē. Tajā pašā laikā saprotu, ka 12. klase ir ļoti svarīgs posms, tāpēc mācībām noteikti pievērsīšu lielu uzmanību. Domāju, ka ar labu plānošanu un atbildīgu attieksmi būs iespējams veiksmīgi apvienot abus pienākumus.


26.06.2026.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px