Madonas pilsētas vidusskolas pensionētie skolotāji tika aicināti uz Skolotāju dienas pasākumu. Vispirms pie skolas mūs sagaidīja skolēnu veidota saulīte zem skaistā ozola.
Saulīte bija veidota no krāšņiem, daudzveidīgiem ziediem, dārzeņiem, augļiem un citiem dabas materiāliem. Burvīgi! Lieliski!
Pie skolas ieejas 1. klases bērni dāvināja pašu zīmētu grāmatzīmi – apsveikumu ar mazu gardumiņu. Skolā iepazīstināja ar renovētajām telpām – lielo ēdamzāli, sporta zāli. No jauna ir uzbūvēta skaista, plaša bibliotēka, aktu zāle. 12. klases bērni mūs sveica ar dzejas lasījumiem, muzikālo priekšnesumu. Mēs jutāmies ļoti gaidīti, pacilāti un priecīgi, baudot skolēnu apsveikumu jaunajā aktu zālē. Pie kafijas tases kavējāmies atmiņās par pavadītajiem darba gadiem skolā. Atcerējāmies gan nopietnus notikumus, gan jautrus un amizantus.
Kopā ar pārējiem skolotājiem devāmies arodbiedrības organizētajā ekskursijā uz Smiltenes novadu. Visu ekskursiju mēs baudījām rudens saulaino dienu, dabas skaistumu, kā arī jau nedaudz krāsaino lapu buķeti.
Vispirms iegriezāmies Variņu pagasta "Dzintarfarm" smiltsērkšķu audzētavā, kas aizņem 20 hektārus. Saimnieks Andrejs pastāstīja, ka smiltsērkšķu audzēšana ir sarežģīts, grūts, pacietīgs process. Andrejs mūs cienāja ar divām smiltsērkšķu mērcēm, ko degustējām ar dažādiem sieriem. Ļoti garšīgs bija smiltsērkšķu sviests ar Ķelmēnu maizi. Degustējām smiltsērk-
šķus šokolādes konfektē, 3 veida želejas, konfektes, maršmelovus. Pēc degustācijas meistarklasē gatavojām vannas bumbas un skrubjus, kuros arī izmantojām smiltsērkšķus. Veikaliņā iegādājāmies saimniecībā ražoto produkciju.
Tālākais ceļš mūs aizveda uz Smiltenes Kalnamuižu. Ar muižu mūs iepazīstināja Firsta kungs – Gunāra Audera personā. Klausījāmies interesanto, atraktīvo stāstījumu par to, ka tagad šo vēsturisko vietu apdzīvo Smiltenes tehnikums, kas sagatavo pavārus, galdniekus, mehanizatorus, viesnīcu darbiniekus. Tehnikuma telpas ir plašas, skaistas, modernas un glīti noformētas ar pašgatavotiem ziediem. Ekskursijas noslēgumā baudījām Firsta kunga gardumu paplātīti, kas sagatavota katram dalībniekam. Vēl apskatījām pilsētas centru, sporta celtnes, atpūtas parku, skaistās strūklakas, kas piesaistīja ar krāsu rotaļām, krāšņās puķu dobes, mākslinieciskās figūras – dekorus.
Atpūtušies, uzlādējušies, uzzinājuši arī daudz ko jaunu, devāmies mājās.
Paldies par jauko dienu, ekskursiju, par brīnišķīgo atmosfēru ekskursijas laikā. Paldies mūsu šoferītim Andrim! Lai jums izturība, spēks un pacietība šajā skaistajā un atbildīgajā darbā!
10.10.2023.