Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Liels paldies!”

JEUŽENIJA ADAMOVIČA, Madonas pilsētas Iedzīvotāju interešu aizstāvības biedrības valdes priekšsēdētāja

Autors • 21.03.2024.

Burtu lielums

“Liels paldies” mūsu mīļotās un cienītās domes vadībai, deputātiem un sevišķi G. Dambenieka k-gam par izrādīto labvēlību pēc vairāku mēnešu diskusijām un 2000 iedzīvotāju lūgumiem plānotajam ūdens tarifam „nomest” 3 centus, kanalizācijai — 20 centus.

Nu vienkārši esam sajūsmā un milzīgā pateicībā!
Vai tiešām nav kauna sajūtas par tādu ņirgāšanos par sava novada iedzīvotājiem, pieliekot tarifu par 40,5 % un samazinot šos 23 centus, bet arī tas izrādās par daudz dots, jo pēc diviem gadiem šis samazinājums būs tikai 18 centi. Kā gan neparedzēja vēl pēc diviem gadiem samazinājumu 0 centi, jo tad būtu G. Dambenieka viss jau sākumā paredzētais tarifs. Un tas viss pa kluso – nekur to neminot un neuzrādot – vienkārši slepus no iedzīvotājiem – kāda nekaunība!
Var tikai apbrīnot Sabiedriskā pakalpojuma regulēšanas komisijas un Madonas novada domes labvēlību, lai SIA „Madonas ūdens" "kopa" varētu „zaļi" dzīvot, lai G. Dambenieks un G. Šahno arī turpmāk varētu pelnīt dubultās algas Siguldā un Cesvainē ar mūsu apmaksāto transportu, tā uzturēšanas izmaksām, bet mūsu dome un deputāti izliekas to neredzot. Lai jau tās tantiņas un onkulīši par savām pensijām (cik nu kuram tā liela) uztur šos kungus, kuriem, šķiet, nekad nebūs gana, jo var saņemt dubultas algas, nekur nenostrādājot likumdošanā paredzēto darba stundu skaitu un izmantot bezmaksas „šikus" transportus.
„Šiki" iekārtojusies arī pati novada dome un tās vadība – visiem amati, visiem algas, opozīcijas nekādas, izskatāmie jautājumi komisijās un komitejās tiek risināti attālināti, bet domes sēdēs notiek tikai balsošanas pogu nospiešana, kā to var redzēt video. Ja divu stundu laikā var izskatīt 88 jautājumus, tad viss skaidrs pat „parastam" cilvēkam. Kāda jēga iedzīvotājiem iet uz domes sēdēm, ja viss jau izlemts iepriekš un jānospiež tikai pogas. Viss tiek organizēts tā, lai mazāk iespēju iedzīvotājiem ko uzzināt, nevis ko iebilst vai izteikt citādu redzējumu. To pierāda jautājums par Iedzīvotāju konsultatīvām padomēm – Madonas novadā tādas nav vēlamas.
Vienīgās cerības vēl pastāv par Pašvaldību referendumiem – varbūt tad būtu kādas iespējas „gāzt" gan tādus pašvaldības uzņēmumu vadītājus, gan aizsēdējušos domniekus, gan neefektīvu darbību funkcionārus.
Arī šobrīd iedzīvotāji būtu spējīgi ko mainīt deputātu korpusa jomā, ja mums nebūtu tik „īsa" atmiņa un būtu saprašana atpazīt dažādus „trikus" ar pārvalžu vadītāju piespiedu balotēšanos u. c., tad nebūtu dažs labs deputāts „aizsēdējies" jau padsmit gadus, bet labuma nekāda.
Tomēr arī valsts likumdošana pašreiz sāk pievērst vairāk uzmanības pašvaldību darbībām šinī jomā – varbūt kurš katrs arī nevarēs ieņemt tos ienesīgos amatus.
Cerēsim! Arī vēlēšanas nav aiz kalniem. Varbūt līdz tam laikam ūdens tarifi „izturēs" G. Dambenieka visgribu, vai kaut kas cits pamainīsies. Nevar taču mūžīgi tā turpināties, ka iedzīvotāji ir tikai nodokļu un tarifu maksātāji.
Darīsim vismaz to, kas atkarīgs no mums pašiem.

22.03.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px