Dace un Jānis no Kalsnavas pagasta ģimenes bioloģiskās saimniecības “Gabieži” šoruden uz “Kartupeļu svētkiem” atbrauca pirmoreiz. Ieradās ar vezumu ekoloģiski audzētu oranžo lielo ogu — ķirbjiem, kas skaisti noformētajā stendā izpelnījās pircēju uzmanību.
Nelielā ģimenes saimniecība izmēģina sparģeļu audzēšanu, šogad – ķirbjus, bet lopkopībā – bioloģiski sertificēta svaigpiena piegādi maršrutā. Lopkopību saimniecībā "Gabieži" savulaik uzsāka attīstīt Jāņa mamma Anda Sinkeviča.
Patlaban ganāmpulkā ir 48 govis. Vasaras sākumā, kad sausums izkaltēja zāli, iestājās neziņa, ar ko barot lopus. Kā tikai uzlija lietus, padevās gan attāli, gan bija, ko pļaut. Vēl joprojām ir zaļa un lekna zāle.
Kā pastāstīja tirgū uzrunātie "Gabiežu" jaunās paaudzes pārstāvji – Dace un Jānis Sinkeviči, arī pašiem ir prieks par bioloģiski audzētajiem ķirbjiem.
– Izdevās! Tā ir cepamo ķirbju šķirne. Izvēlējāmies atvest mazākos, lai tos viena ģimene uzreiz var izlietot. Ar lieliem ir jāpadalās. Paši pirmoreiz esam tirgū, tā ir jauna pieredze, bet ir interese. Izmēģināt jau vajag visu, kā tas ir.
Nodarbojamies ar sparģeļu audzēšanu un piena lopkopību. Sparģeļi ir iestādīti, jo novērtējam to uzturvērtību. Sparģeļus vāc pavasarī, tie ir kā vitamīnu bumba. Mājas kafejnīcu dienās "MadonĒšana" piedāvājām sparģeļu ēdienus. Ķirbji mums šogad bija iestādīti kā papildinājums, un tagad ir prieks – izkrāšņo vidi, un izvēlēto šķirni var sagreizt gabaliņos un cept uz pannas. Garšo lieliski. Laukos audzējam arī kartupeļus, un šovasar pirmo gadu tos laistījām, jo bija liels sausums. Visbeidzot kartupeļu un ķirbju raža izauga laba. Sausums vairāk ietekmēja graudaudzēšanas un piena lopkopības nozari, – sarunā atklāja Dace.
17.10.2023.