Ikgadējais Madonas novada jauniešu domes rīkotais jaunatnes lietu gada balvas pasākums „Sudraba gailis" aizvadītajā gadā nenotika sakarā ar epidemioloģisko situāciju valstī, kā jau daudzi pasākumi šajā laikā, kas attiecas arī uz jaunatnes jomu.
Bet brīvprātīgajā darbā jaunieši varēja darboties un rast idejas strādāt tāpat visa gada laikā. Jaunieši, kas ir izņēmuši brīvprātīgā darba grāmatiņas, darbojās neatkarīgi no situācijas, kāda ir un bija visa gada garumā, tvēra mirkli vasaras periodā, kad ierobežojumi bija draudzīgāki, iesaistījās sabiedriskajā, kultūras dzīvē, darbojās vasaras piedāvātajās nometnēs kā organizatori un ideju ģeneratori, atbalstīja labo darbu pasākumus pie senioriem pansionātos, aktīvi darbojās skolas, mediju un pasākumu realizēšanā, tādējādi pilnveidojot sevi un apgūstot jaunas kompetences un prasmes turpmākajai dzīvei. Pērn tika izņemtas aptuveni divdesmit brīvprātīgā darba grāmatiņas, kas tiek iereģistrētas brīvprātīgā darba žurnālā, aktīvi darbojušies bija aptuveni desmit jaunieši, bet Madonas novada apliecinājums par brīvprātīgo darbu tika izsniegts sešiem jauniešiem, jo apliecinājumu par brīvprātīgo darbu izsniedz no 60 nostrādātām darba stundām. Tie, kam ir mazāk stundu, turpina strādāt un krāt stundas uz nākamo gadu.
Apbalvojumu „Brīvprātīgais 2020" ieguva Kārlis Gailums ar 869 nostrādātām darba stundām. Liels prieks un lepnums, ka jaunietis radis iespēju brīvprātīgi strādāt gan klātienē, kad tas bija iespējams, gan attālināti. Te nu gribētos teikt: pastāvēs, kas radīs iespēju strādāt arī tad, kad nav tādas iespējas. Nu tas tā, stiprākai motivācijai ikvienam. Gribētos uzslavēt un pateikt paldies arī pārējiem jauniešiem, kas ieguva Madonas novada brīvprātīgā darba apliecinājumu un atzinību, – Dagnijai Dreikai, Kristiānam Jānim Sipānam, Lindai Kaščukai, Kristai Kušnerei un Janai Patašņikai. Lai šie jaunieši ir kā pozitīvs piemērs par varēšanu un gribēšanu darīt un izdarīt līdz galam.
Jāpiebilst, ka apliecinājums par brīvprātīgā darba veikšanu ir kā ieguldījums nākotnē, stājoties augstskolā un stājoties darba attiecībās, kā laba rekomendācija par paveikto. Tā ka motivēju arī šajā gadā visus Madonas novada jauniešus darboties brīvprātīgā darba jomā. Lai izdodas!
12.02.2021.