Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Jauniešu diennakts nometne ”Atspēriens”

Redakcija

Autors • 19.07.2021.

Jauniešu diennakts nometne ”Atspēriens”
Burtu lielums

Jau otro gadu piedzīvojam citādāku vasaru kā ierasts. Valstī valda ierobežojumi, jābūt piesardzīgiem, un tomēr lielai daļai bērnu un jauniešu vasara saistās ar nometnē pavadīto laiku. Ikviena nometne ir piedzīvojums un izaicinājums gan dalībniekiem, gan organizatoriem. Biedrība „Pļavu golfa laukums „Kalnozoli"" pavasarī, startējot Madonas novada pašvaldības rīkotajā nometņu projektu konkursā, saņēma iespēju ar pašvaldības līdzfinansējumu organizēt jauniešu (12-16 g.) diennakts nometni.

Jauniešu nometne norisinājās no 11. līdz 15. jūlijam viesu namā „Šubrakkrasti", pulcinot 20 dalībniekus no Bērzaunes, Cesvaines, Ērgļiem, Kalsnavas, Ļaudonas, Madonas, Mārcienas un Sarkaņiem.
Nometnē laiks skrēja nemanot. Kopīgi tika izdzīvotas vienas no karstākajām dienām pēdējās vasarās, bet karstums neliedza īstenot ieplānotās aktivitātes un nodarbības.
Nometnē dienas tika dalītas 3 daļās. Rīta cēlienā komandas piedalījās radošajās un izglītojošajās darbnīcās. Ikkatrs nometnes dalībnieks strādāja pie komandas karoga izveides, piedalījās digitālās vides darbnīcā, cītīgi darbojās nometnes lielajā projektā, iepazinās ar golfa spēles pamatiem, uzšuva auduma maisiņu, kā arī veidoja nometnes piemiņas lietas.
Dienas turpinājumā dalībniekiem bija dažādas aktivitātes: tika organizēts ūdens festivāls, veselīga dzīvesveida meistarklases, dažādas improvizācijas, kā arī lielā nometnes noslēpuma misija.
Katras dienas noslēgums tika organizēts ar mērķi iepazīt ko jaunu. Pirmās dienas noslēgumā dalībniekiem bija iesvētības un zvēresta nodošana, turpmākajos vakaros, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus, nometnē viesojās Didzis Melderis, Lauris Zalāns. Protams, bija arī nometnes ballītes, vakari pie ugunskura, karoke dziedāšana un vēl daudz un dažādas nebēdnības, kas paliks dalībnieku atmiņā.
Sirsnīgs paldies ikvienam, kas palīdzēja tapt šai nometnei: Madonas novada pašvaldībai par līdzfinansējuma nodrošināšanu, viesu nama „Šubrakkrasti" saimniekiem, SIA „Kadiķi A" par gardajām maltītēm, ikviena dalībnieka vecākiem par uzticību un sadarbību, kā arī nometnes komandai – Agritai Aizstrautai, Antrai Raubiškai, Adrijai Kairei, Martai Lancmanei, Ancei Lūsei, Tomasam Aizstrautam, Danielai Rudenei, Evelīnai Supei, kas katru dienu bija kopā ar dalībniekiem, tos atbalstot, uzmundrinot, izaicinot.

ILUTA OGORODŅIKOVA,
nometnes vadītāja

20.07.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px