Aizvadītajā nedēļā Madonas novadā risinājās tehniskās kontroles reidi, kurus veica Ceļu satiksmes drošības direkcija sadarbībā ar Valsts policiju.
Kopumā tika pārbaudīti 303 transportlīdzekļi un to tehniskā atbilstība braukšanai ziemā, kā arī 120 personas.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne informē: – Kontroles reids Madonas novadā dažādās vietās norisinājās no pulksten 10 līdz 17, tā laikā diviem transportlīdzekļiem tika anulēta tehniskā apskate. Vairumā gadījumu autovadītāju spēkrati atbilda noteiktajām prasībām, tomēr sastapti arī autovadītāji, kuru auto riepu protektors bija mazāks par minimāli noteiktajiem četriem milimetriem – trim automašīnām neatbilda riepu protektora dziļums, līdz ar to tika noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli. Kopumā tika uzsākti divpadsmit administratīvie procesi – viens par spēkā neesošu obligāto civiltiesisko apdrošināšanu, divi par tālruņa lietošanu, vadot transportlīdzekli, viens par drošības jostas nelietošanu transportlīdzekļa vadītājam, savukārt trīs – pasažieriem. Tāpat viens protokols tika sastādīts par nederīgu medicīnisko izziņu, un viens process uzsākts saistībā ar liegumu, jo laikus nav nomaksāti sodi. Tikai veicot šādas kontroles uz ceļiem, var apturēt pārkāpējus un parūpēties par drošu mājupceļu autovadītājiem, kuri respektē ceļu satiksmes drošību.
Ja ir anulēta tehniskā apskate, mēneša laikā auto jāatrāda jebkurā tehniskās apskates stacijā ar novērstu defektu – nomainītām riepām. Jāveic atkārtota apskate, pārbaudot tikai atzīmēto defektu protokolā, t. i., riepu atbilstību braukšanai ziemas laikapstākļos.
Ja šādā reidā ir noņemtas numurzīmes, tālāka pārvietošanās atļauta tikai uz evakuatora. Kad novērsti defekti, ar evakuatoru auto jāved uz tehniskās apskates staciju un jāiziet pilna tehniskā apskate. Jāmaksā arī nodoklis, ja par esošo gadu samaksa nav veikta.
5.03.2021.