Daudzu gadu garumā Līdērē, autoceļa P30 Cēsis-Vecpiebalga-Madona autoposmā, bija vērojama meža applūšana.
Problēma tika apzināta, veica arī kolektora tīrīšanu, taču tā bijusi neveiksmīga. Kolektors tika apsekots ar speciālo aparatūru un konstatēts, ka tas ir aizlūzis, tāpēc veidojas nosprostojums. Tika veikts aprēķins par avārijas darbiem, tai skaitā pagaidu kolektora nomaiņai un ūdens atsūknēšanai.
Aizvadītajās nedēļās norisinājās remontdarbi, kuru laikā lielākās problēmas tika novērstas.
– Uz autoceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona (P30) pie Līdēres pārplūšanu izraisīja bojāta meliorācijas sistēma. Problēma ir novērsta ikdienas uzturēšanas darbu ietvaros, darbus veica VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs", un triju dienu laikā liekais ūdens tika aizvadīts. Darbu laikā tika izmantots apbraucamais ceļš blakusesošajā privātajā teritorijā, saskaņojot to ar zemes īpašnieku, – skaidroja VSIA „Latvijas Valsts ceļi" Komunikācijas daļā. – Autoceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona (P30) ceļa posma 61,13.-83,90. km pārbūve, kas ietver arī šeit minēto posmu, ir iekļauta valsts autoceļu tīklā veicamo darbu programmā 2022.-2023. gadā. Plānots, ka būvprojekts tiks izstrādāts 2022. gadā, savukārt būvdarbu realizācija būs atkarīga no tā, vai būs pieejams finansējums šo darbu realizācijai.
17.08.2021.