Svelme turpinās, un, kā brīdina sinoptiķi, šādu karstumu ne reti pavada arī pērkona negaiss. Par to trešdienas pievakarē varēja pārliecināties arī madonieši, kad pēc pulksten pieciem pēcpusdienā gaidītā svētīgā lietus vietā (nolija vien nedaudz) nogranda pērkons un divi spēcīgi dārdi radīja sajūtu, ka vismaz viens no tiem ir trāpījis mērķī, turklāt pavisam tuvu.
Kā vakarrīt „Staram" pavēstīja madoniete Lilita, zibens Uzvaras parkā ir pāršķēlis bērzu. Un tā izrādījās taisnība!
Kad ieradāmies notikuma vietā, tur jau rosījās Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas darbinieki, un liela daļa sašķeltā bērza zaru atradās mašīnas piekabē.
– Informāciju par zibens postījumu saņēmām šorīt, kad to pamanīja darbinieki, ejot uz darbu. Cik zinām, šis nav pirmais gadījums, kad zibens spēriens trāpa kādā Uzvaras parkā augošā kokā, un arī iepriekš tas bijis bērzs, tikai pretējā malā, – akcentēja Jānis Ķeveris un Guntars Bērzons.
Vaicāti, vai bieži jānovāc zibens radītie postījumi, viņi atklāja, ka apmēram reizi gadā sanākot.
– Tas ir atkarīgs no laikapstākļiem. Ja gaisa temperatūra ilgstoši ir ap 30 grādiem, agri vai vēlu grand arī spēcīgi pērkona dārdi. Šogad Madonas pilsētā šis gan ir pirmais gadījums, kad zibens trāpa kādā kokā, – piebilda vīri.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto