Aizvakar Saeimā tika ievēlēts jauns Latvijas Valsts prezidents – Valdis Zatlers. Sabiedrībā viedokļi par abām oficiāli izvirzītajām kandidatūrām bija visai polarizēti, taču valdošā koalīcija savā apņēmībā un, kā vēlāk izrādījās, arī balsojumā bija vienota.
Tūlīt pēc vēlēšanu rezultāta paziņošanas "Staram" izdevās uzzināt Madonas rajona padomes un pilsētas domes priekšsēdētāja Andreja Ceļapītera un Indrānu pagasta padomes priekšsēdētāja Viļņa Strautiņa domas par jaunievēlēto prezidentu.
– Mani argumenti par labu Zatleram bija tas, ka es viņa personā redzēju tendenci uz pozitīvismu, kā man visvairāk pietrūka šajā valstī. Tas negāciju apjoms, kas prevalē publiskajā telpā un ne tikai, ir nomācošs, un viņa izteikumos es sajutu vēlmi kaut ko šajā ziņā labot, – savus apsvērumus par labu Valdim Zatleram, ne kā amatpersona vai Tautas partijas biedrs, deva Andrejs Ceļapīters.
Viņaprāt, nebūtu korekti V. Zatleram pārmest pieredzes un zināšanu trūkumu iekšpolitiskos un ārpolitiskos jautājumos, jo tā visa, stājoties amatā, trūcis arī Guntim Ulmanim un Vairai Vīķei-Freibergai. Andrejs Ceļapīters arī norādīja, ka būtu vērts līdz galam izdiskutēt jautājumu par tautas vēlētu prezidentu, kas šobrīd ir publiskajā dienaskārtībā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 02.06.2007.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto