Šā gada pavasarī laikrakstā „Stars" ziņojām par izskanējušo neoficiālo informāciju, ka, iespējams, jau vasarā plānots pārtraukt pasažieru vilciena pārvadājumus maršrutā Rīga-Madona-Rīga nerentabilitātes dēļ. Skaidrības par to, vai vilciens turpinās kursēt, tobrīd nebija arī Madonas novada pašvaldībā, kas arī bija dzirdējusi runas par iespējamo pasažieru vilciena pārvadājumu pārtraukšanu.
Tomēr vasarā izmaiņas vilciena kursēšanas grafikā iedzīvotāji nemanīja. Lai gan vilciena rentabilitāte ir diskutabls jautājums, pie kā nākotnē, iespējams, būs jāatgriežas, AS „Pasažieru vilciens" Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Egons Ālers izkliedē šaubas, ka vilciens drīzumā varētu pārtraukt kursēt: „Šobrīd posmā Rīga-Madona-Rīga piektdienās un svētdienās kursē vilciens Rīga-Madona ar atiešanas laiku pulksten 18.57, un sestdienās un pirmdienās kursē vilciens Madona-Rīga ar atiešanas laiku pulksten 5.10."
Tātad pasažieru vilciens joprojām ir dzīvs. Vasarā tomēr tika piedzīvotas izmaiņas, par ko Madonas novada dome jau atkal iepriekš netika oficiāli informēta, – 1. jūlijā AS „Pasažieru vilciens" pārtrauca organizēt pasažieru pārvadājumus ar autobusiem posmā Pļaviņas-Madona. Līdz tam darbdienās, kad vilciens no Rīgas nekursēja līdz Madonai, pasažieri varēja braukt ar vilcienu līdz Pļaviņām, no kurienes tālāk kursēja īpaši norīkots autobuss Pļaviņas-Madona. Kā plašsaziņas līdzekļiem jūlijā atzina Madonas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Dzintra Stradiņa, autobuss, pēc viņas domām, atcelts pasažieru trūkuma dēļ. Taču atbildīgās institūcijas par izmaiņām transporta organizēšanā pašvaldībai nebija atsūtījušas nekādu informāciju. Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters secināja, ka tas ir trūkums pārvadātāju komunikācijā.
Egons Ālers skaidroja, ka pasažieru skaits, kuri izmantoja konkrēto autobusu, svārstījās no 0 līdz 10 cilvēkiem. Šī iemesla dēļ arī nolemts pārtraukt autobusa nodrošināšanu. „Nav tā, ka autobuss vispār ir atcelts. Mūsu norīkotā autobusa vietā SIA „Autotransporta direkcija" norīkojusi citus autobusus, kuru atiešanas laiki saskaņoti ar mūsu vilcienu grafiku," skaidroja Ālers.
Ņemot vērā, ka no šā gada 1. jūlija AS „Pasažieru vilciens" pasažieru pārvadājumus ar autobusiem posmā Pļaviņas-Madona neorganizē, ir veiktas izmaiņas maršrutā Madona-Aiviekste, atsevišķus reisus pagarinot līdz Pļaviņām. Tādējādi iedzīvotājiem ir iespēja katru dienu tikt ar autobusu līdz Madonai un otrādi – no Madonas līdz Pļaviņām. Tāpat no 1. jūlija stājušās spēkā izmaiņas arī maršrutā Madona-Mārciena.
Kopš jūlija reģionālās nozīmes autobuss katru dienu no Madonas autoostas izbrauc pulksten 6.15 (pirms tam tas izbrauca pulksten 7), tādējādi nodrošinot pasažieriem iespēju Pļaviņās pārsēsties vilcienā, kas kursē maršrutā Daugavpils-Rīga.
Tāpat pasažieriem līdz Pļaviņām ir iespēja tikt arī ar autobusu, kas no Madonas izbrauc pulksten 17.15 (pirms tam izbrauca pulksten 17.20).
Savukārt no Pļaviņām autobuss izbrauc pulksten 7.40 un 18.50, nodrošinot iespēju pasažieriem Pļaviņās pārsēsties no vilciena Rīga-Zilupe uz autobusu, kas brauc līdz Madonai.
Papildus minētajām izmaiņām no 1. jūlija grozīts arī maršruts Madona-Mārciena. Autobuss no Madonas izbrauc 10 minūtes agrāk – pulksten 7, pasažierus uzņemot un izlaižot arī pieturvietā „Bērzaunes skola".