Aizvakar notika paplašinātā Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) domes sēde, kurā premjers Ivars Godmanis piedāvāja samazināt pašvaldību izdevumus algām par 15%, bet saimnieciskos izdevumus – par 25%.
Valdības un pašvaldību sarunās, kuru laikā pašvaldību vadītāji tika iepazīstināti arī ar Latvijas ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmu un tās pasākumiem, tika panāktas vairākas vienošanās. LPS ar dažiem iebildumiem konceptuāli piekrita premjera piedāvātajam izdevumu samazinājumam un iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšanai.
Kā „Staram" pastāstīja Madonas rajona padomes un Madonas pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, kas piedalījās sēdē, tuvākā nākotne pašvaldībām cerīgā gaismā nav skatāma, jo valdība grasās realizēt kardinālus un galējus pasākumus.
– Šogad iedzīvotāju ienākuma nodoklī mēs saņēmām 860 miljonu latu, nākamgad tie būs vairs tikai 668 miljoni. Tāda šobrīd ir jaunākā prognoze. Uz mums attieksies 15% samazinājums darba algu fondā, kā arī līdzekļi tiks samazināti iepirkumiem un administratīvajiem izdevumiem. Mūs ietekmēs arī pievienotās vērtības nodokļa celšana no 18 uz 21 procentu. Nākamgad pašvaldībām būs liegta iespēja veikt aizņēmumus, izņemot priekšfinansējuma un līdzfinansējuma nodrošināšanu Eiropas struktūrfondu projektiem. Uz Ls 90 tiks samazināts arī neapliekamais minimums, kas iepriekš bija plānots Ls 100. Šie ir tie pasākumi, kurus valdība gatavojas ieviest un kurus tai pieprasa arī Starptautiskais Valūtas fonds, – norādīja Andrejs Ceļapīters.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 11.12.2008.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS