Vakardien visā Latvijā valdošie vēji ieguva teju vai vētras spēku, kā rezultātā lielu daļu iedzīvotāju skāra traucēta vai pārtraukta elektroapgāde. Dabas stihijas mūs piemeklējušas arī agrāk un par AS „Latvenergo" statistiku un darbu risināšanu esam jau informējuši iepriekš.
Varbūt tāpēc, kā atzina AS „Latvenergo" ārējās komunikācijas daļas projektu vadītāja Sandra Vējiņa, klientu zvanu skaits mazinājies. Viņa pastāstīja, ka vakar ap pusdienas laiku Madonas pusē bijuši atslēgti 93 transformatora punkti, kas nodrošina elektroapgādi 1419 klientiem. Lielākos bojājumus stiprais vējš radījis Latvijas austrumu rajonos – Preiļu, Ludzas un Daugavpils apkārtnē.
AS „Latvenergo" vēlējās aicināt iedzīvotājus šādos laikapstākļos būt ļoti uzmanīgiem, pastiprināti pieskatīt savas atvases un pārrunāt ar tām drošības jautājumus. Tāpat arī jāuzmana savas automašīnas. Vētras laikā iedzīvotājiem vajadzētu izvairīties no atrašanās logu tuvumā, jo, kokam lūstot, zari pa tiem var iekļūt telpās. Sandra Vējiņa norādīja: – Bojājumi ir visur, un informācija ik pa stundai mainās. Nevar teikt, ka bojājumu skaits samazinās vai palielinās, jo šur tur tie tiek novērsti, citur atkal – rodas jauni. AS „Sadales tīkls" brigādes strādā pastiprinātā režīmā, lai novērstu stiprā vēja radītos bojājumus. Viss tiek kontrolēts. Brigādes strādāja līdz tumsai, bet vēlāk to darīt bija pret drošības noteikumiem. Taču domāju, ka izdarījām visu, kas mūsu spēkos.
Autore: LAURA VOITIŅA