Augustā sāksies Zemkopības ministrijas (ZM) un Vides ministrijas (VidM) rīkotā konkursa lauksaimniekiem "Sējējs – 2007" otrās kārtas dalībnieku vērtēšana, ko veiks speciāli izveidotas komisijas, apmeklējot šai kārtai izvirzītās saimniecības visos Latvijas novados.
Par to informē ZM preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Solveiga Lazovska.
ZM izveidotās komisijas, kurās iekļauti ZM atbilstošo jomu speciālisti un lauksaimnieku sabiedrisko organizāciju pārstāvji, vērtēs otrās kārtas dalībniekus grupās "Augkopība", "Lopkopība", "Netradicionālā lauksaimniecība" un "Lauksaimnieku kooperācija", "Veiksmīgākais jaunais zemnieks" un "Rītdienas sējējs – mazpulks". Savukārt grupā "Zinātne lauku attīstībai" iesniegtos zinātniskos darbus vērtēs atbilstošās jomas zinātnieki.
Vides ministrijas izveidotās komisijas vērtēs pretendentus grupās "Videi draudzīga saimniekošana", "Ekotūrisms", "Videi draudzīga attīstība" un "Dabas saimniecība".
Mūsu rajonā visi konkursa "Sējējs – 2007" dalībnieki ir veiksmīgi piedalījušies pirmajā kārtā un izvirzīti otrajai. Republikas vērtēšanas komisija ieradīsies Madonas rajonā vairākos datumos. 8. augustā paredzēts apmeklēt Ilmāra Šķēla z/s "Mežvidi" Liezēres pagastā un Ligitas Vītoliņas piemājas saimniecību "Aparēni" Vestienas pagastā, kas piedalās netradicionālās lauksaimniecības grupā. 13. augustā komisija vērtēs Aldas Jansones z/s "Lazdas" Ošupes pagastā, kas piedalās augkopības grupā, bet 23. augustā paveikto lopkopības nozarē aplūkos Ošupes pagasta Jāņa Zondara z/s "Gaigalieši".
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 07.08.2007.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OLĢERTA SKUJAS foto