Svētki Ventspilī bija lieliski, piedalījās 15 siera ražotāji ar 70 siera šķirnēm. No Madonas rajona bija ieradušies a/s "Cesvaines piens" un z/s "Līvi", – par 6. Siera svētkiem Ventspilī "Staram" stāsta biedrības "Siera klubs" valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova.
A/s "Cesvaines piens" izpilddirektore Gita Mickeviča ķimeņu siera karaļa kroni nodeva a/s "Valmieras piens", kur tas glabāsies līdz 2008. gada siera svētkiem, kas notiks Mālpilī.
– Cesvainieši malači – ventspilniekiem dāvāja 200 kg smagu ķimeņu siera rituli. Tas bija svētku topā – visi apbrīnoja, fotografēja, tad kopīgi noēdām, – priekā dalījās Vanda Davidanova.
10 kg smagus siera rituļus a/s "Cesvaines piens" dāvāja zemkopības ministram Mārtiņam Rozem, Mārketinga padomes direktorei Ingūnai Gulbei, siera kluba vadītājai Vandai Davidanovai, Ventspils kultūras centrs kolektīvam un siera karaļa kroņa saņēmējiem – a/s "Valmieras piens" ģenerāldirektoram Harijam Pankem.
– Esmu pārliecināta, ka cesvainiešu skaistos un gardos ķimeņu sierus vēl ilgi atcerēsies. Ne velti siera svētku vadītājs, Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Brūveris noskaitīja piemērotu tautasdziesmu: "Cesvainē lielas govis/ Kā lielas briežumātes,/ Tur sasēja milzu sieru/ Ventspils svētkus gaidīdami." Siera kluba vēsturē tie bija jau sestie svētki (piektie siera svētki pagājušajā gadā noritēja Madonā), un bija lielākais siers, kāds vien ir bijis. A/s "Cesvaines piens" bija pērnā gada siera svētku ģenerālsponsors, un stafeti Kurzemei nodeva tiešām lepni un izcili, – novērtēja Vanda Davidanova.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 09.08.2007.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
Foto no pasākuma