Šogad valstī uz pusi ir samazinājies ceļu satiksmes negadījumos cietušo velosipēdistu skaits, tā informē satiksmes ministrs Uldis Augulis. Savukārt Madonas reģionā šis skaits paliek nemainīgs, neraugoties uz policijas preventīvo darbu, iedzīvotājus informējot par riskiem, kas sagaida, neievērojot ceļu satiksmes noteikumus un vadot velosipēdu.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Jānis Freijs pastāstīja: – 2010. gadā līdz 31. augustam Madonas reģionā bija pieci ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīts velosipēds. Tajos cietuši pieci cilvēki. Šogad bijuši jau seši negadījumi ar sešiem cietušajiem, no tiem viens bijis alkohola reibumā. Šeit parādās viena no problēmām, ka velosipēdisti ir neaizsargāti ceļu satiksmes dalībnieki, jo visos nelaimes gadījumos velosipēdu vadītāji gūst traumas. Trijos no šā gada nelaimes gadījumiem gūtās traumas ir bijušas smagas. Tas tāpēc, ka gan augstums, no kā nokrīt, ir samērā liels, gan velosipēda vadītājs inerces rezultātā nokrīt tālāk.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.09.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA