Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Velosipēds vai vilciens?

Redakcija

Autors • 23.07.2007.

Velosipēds vai vilciens?
Burtu lielums

19. jūlija vakarā neierasti daudz ērglēniešu pulcējās Ērgļu vilciena galastacijā, lai vērotu, kā beigsies velosipēdistu un vilciena brauciens Rīga-Ērgļi.

Vilciens veica savu parasto 3 stundu un 52 minūšu braucienu 97 km garumā, bet velosipēdisti – 102 km braucienu pa auto ceļu Rīga-Ērgļi, kurā 52 km bija asfalta segums, pārējais – grunts.
Pēc 3 stundām un 7 minūtēm pirmie ieradās riteņbraucēji Roberts Draugs un Kārlis Smilktens, trešais (3 stundas 10 minūtes) iebrauca Krišjānis Jansons-Ratiniks, bet ceturtais braucējs Artūrs Kļaviņš Ērgļos nokļuva 19 minūtes pirms vilciena pienākšanas. Artūrs garajā ceļa posmā paspēja pat apmainīt caurdurto velosipēda riepu. Riteņbraucēji un daudzie sagaidītāji ar gavilēm sveica vilciena pienākšanu.
Kopumā no Rīgas izbrauca 7 velosipēdisti. Vienīgā meitene vilciena pienākšanu „nokavēja" minūtes 10.
Riteņbraucēji par braucienu bija gandarīti. Grūtākie bijuši pēdējie 16 km pa grunts ceļu, jo, tuvojoties vakaram, redzamība nav tik laba. Arī vilciena mašīnists priecājās par velosipēdistu veiksmi un sveica viņus ar smaidu, gan piebilstot – vilciens pasteigties nedrīkstēja, tam jākursē pēc saraksta.
Ideja par šo braucienu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību tam, ka ar velosipēdu pārvietoties ir ātrāk un veselīgāk, pieder Krišjānim, bet realizēt organizatoriski to palīdzēja brauciena galvenā sponsora – firmas „Hawaii Express" – mārketinga direktors Ģirts Draugs.

Autore: ILZE DAUGIALLO,
Ērgļu novada domes informācijas speciāliste


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px