Darba devēji vēlas, lai valdība saīsina darba devēja slimības lapu apmaksas laiku, pārdala sociālo nodokli un samazina iedzīvotāju ienākuma nodokli.
Ziņu aģentūra BNS informē, ka aptaujātie darba devēji pauduši vēlmi, lai Latvijā slimības lapu apmaksas termiņi uzņēmējiem tiktu pielīdzināti Igaunijai un Lietuvai, kur valsts sāk maksāt no otrās slimošanas dienas, kamēr Latvijā tikai no 15. dienas, jo no uzņēmuma tiek iekasēti nodokļi, kas ir paredzēti šiem mērķiem. Tāpat daudzi uzņēmēji ne tikai vēlas saīsināt darba devēja slimība lapu apmaksas laiku, pārdalīt sociālo nodokli vienādās daļās starp darba devēju un darba ņēmēju, kā arī samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli līdz 15%. Tāpat būtu jāmaina slimības lapu izsniegšanas kārtība, paredzot, ka to izsniedz tikai vienu reizi par vienu slimības laiku, kā arī to administrēšana.
Autore: ASTRA ZAGORSKA