Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Vēlas samazināt slimības lapu apmaksas laiku

Redakcija

Autors • 06.08.2007.

Burtu lielums

Darba devēji vēlas, lai valdība saīsina darba devēja slimības lapu apmaksas laiku, pārdala sociālo nodokli un samazina iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Ziņu aģentūra BNS informē, ka aptaujātie darba devēji pauduši vēlmi, lai Latvijā slimības lapu apmaksas termiņi uzņēmējiem tiktu pielīdzināti Igaunijai un Lietuvai, kur valsts sāk maksāt no otrās slimošanas dienas, kamēr Latvijā tikai no 15. dienas, jo no uzņēmuma tiek iekasēti nodokļi, kas ir paredzēti šiem mērķiem. Tāpat daudzi uzņēmēji ne tikai vēlas saīsināt darba devēja slimība lapu apmaksas laiku, pārdalīt sociālo nodokli vienādās daļās starp darba devēju un darba ņēmēju, kā arī samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli līdz 15%. Tāpat būtu jāmaina slimības lapu izsniegšanas kārtība, paredzot, ka to izsniedz tikai vienu reizi par vienu slimības laiku, kā arī to administrēšana.

Autore: ASTRA ZAGORSKA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px