„Madoniešu izlēciens" – šāds virsraksts „Autoceļu Avīzē" likts publikācijai, kurā atspoguļots Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Ceļapītera piedāvājums pārņemt 1. un 2. šķiras valsts autoceļu uzturēšanu pašvaldības pārziņā.
„Starā" jau informējām, ka pagājušajā mēnesī notika Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāvju tikšanās ar jauno satiksmes ministru Anriju Matīsu un ministrijas ierēdņiem, kuras laikā tika diskutēts gan par nepieciešamību atjaunot ceļu fondu, gan par valsts parādiem reģionālajiem vietējiem pārvadātājiem. Sanāksmē satiksmes ministrs nāca klajā arī ar ieceri nodot ceļu uzturēšanas funkciju pašvaldības pārziņā. Tā kā piedāvājums vairāk attiecās uz mazāk nozīmīgiem 2. šķiras ceļiem, vairāku pašvaldību vadītāji ministra ieceri vērtēja atturīgi. Andrejs Ceļapīters gan norādīja, ka šāds ceļu apsaimniekošanas modelis, ja tas attiektos uz visu bijušā Madonas rajona valsts ceļu tīkla pārņemšanu, nebūtu peļams, un pieļāva, ka Madonā to varētu kā pilotprojektu īstenot.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.04.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto