SIA „Madonas siltums" prasa atļaut paaugstināt siltuma un siltā ūdens tarifus, pamatojot to ar kurināmā un citu enerģijas avotu sadārdzināšanos. „Madonas siltums" aprēķinājis, ka turpmāk viena siltuma megavatstunda varētu izmaksāt Ls 28,82 līdzšinējo Ls 24,34 vietā.
SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis vakar teica:
– Maksa par siltumu kļūs ievērojami augstāka tāpēc, ka strauji sadārdzinās kurināmais, šķeldas, skaidas. Sava ietekme arī tam, ka pieaug elektroenerģijas cenas.
– Patlaban sagatavotais jaunais tarifu projekts iesniegts Vidzemes sabiedrisko pakalpojumu regulatoram, kur to pēta tarifu speciālisti.
Vidzemes sabiedrisko pakalpojumu regulatora priekšsēdētājs Guntis Bērziņš vakar skaidroja: – Vēl pārskata „Madonas siltuma" iesniegtos argumentus tarifu paaugstināšanai, bet jau tagad domāju, ka tie būs atbalstāmi.
Ceturtdien, 9. augustā, SIA „Madonas siltums" zālē notiks iedzīvotāju sapulce. Tas ir svarīgs notikums siltumtarifu paaugstināšanas procesā. Ikvienam madonietim būs iespēja šajā sanāksmē izteikt savu viedokli par siltuma tarifu paaugstināšanu.
Cerams, ka madoniešu aktivitāte izvērtīsies liela. Sanāksmē piedalīsies arī Vidzemes sabiedrisko pakalpojumu regulatora darbinieki, kas uzklausīs visu viedokļus. Pēc tam tiks pieņemts lēmums, vai nu atbalstīt SIA „Madonas siltums" vēlmes, vai arī tās noraidīt. Esam visi ieinteresēti, cik nākamajā apkures sezonā būs jāmaksā par siltumu.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS