Vēl vairāk nekā divus mēnešus apgrozībā būs „Latvijas Pasta" emitētās pastmarkas ar lata nominālvērtību. Klienti tās sūtījumu apmaksai varēs lietot līdz pat 2014. gada 31. decembrim. Savukārt pastmarkas ar dubulto – lata un eiro – nominālvērtību, kas tika izdotas 2013. gadā, būs izmantojamas arī turpmāk bez termiņa ierobežojumiem.
Kā informē VAS „Latvijas Pasts" Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja Gundega Vārpa, atbilstoši „Euro ieviešanas kārtības" likuma normām „Latvijas Pasta" izdotās pastmarkas ar lata nominālvērtību no apgrozības tiks izņemtas 2015. gada 1. janvārī, bet klientiem tiks piegādāti visi sūtījumi, kuru apmaksai līdz pat 2014. gada 31. decembrim būs lietotas lata nominālvērtības pastmarkas. Savukārt to pastmarku apgrozības un izmantošanas termiņš, kurās nominālvērtība attēlota gan latos, gan eiro, nav ierobežots. Kopš 2014. gada 2. janvāra līdz ar valsts iestāšanos eirozonā Latvijas Republikā tiek emitētas pastmarkas ar eiro nominālvērtību.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.10.2014.
Autore: BAIBA MIGLONE