Spēcīgais vējš, ko piedzīvojām nedēļas pirmajās dienās, gājis cauri visai reģiona teritorijai, dažviet neradot nekādus postījumus, bet citur – lūzuši koki, privātām ēkām norautas jumta plāksnes un tamlīdzīgi. Vētra šajās dienās daudzviet, kā tādos gadījumos ierasts, izraisīja īsākus vai garākus elektroapgādes traucējumus, taču tā nav bijusi tik postoša, lai būtu nepieciešama glābēju palīdzība.
Kā atzina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Madonas daļas inspektors Erlands Stangainis, glābēji izbraukuši tikai uz dažiem izsaukumiem, kur no ceļa braucamās daļas vajadzējis novākt nolūzušos kokus. Ar vieglākiem gadījumiem pašvaldības un iedzīvotāji tikuši galā paši. Tā, piemēram, Varakļānu novadā stiprais vējš nolauzis lielu egli Varakļānu Brāļu kapos, kas vakar pēcpusdienā jau tikusi zāģēta un vākta nost. Tāpat koki lūzuši Varakļānu kapos, arī parkā nolūzuši 10 lieli koki.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.12.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA