Pagājušajā piektdienā, 7. martā, tā saucamās mazās „Maximas" klientus priekšpusdienā pārsteidza uzraksts, ka veikals tehnisku iemeslu dēļ slēgts. Mirkli iepriekš daudzi iedzīvotāji bija dzirdējuši, ka uz Madonas centru ar ieslēgtu skaņas signālu aiztraucas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) mašīna.
Lai gan pat paspēja izplatīties versija, ka veikals „Maxima" Poruka ielā aizdedzies, laikraksts „Stars" klātienē pārliecinājās, ka tā bijusi vien viltus trauksme. Taču, gods godam, visi klienti un darbinieki no veikala jau uzreiz bija evakuēti, kā arī
veikals – apmeklētājiem slēgts.
VUGD Madonas daļas komandieris Māris Bulders atklāja, ka kļūdaini iedarbojusies ugunsgrēka automātiskā atklāšanas sistēma un atskanējis trauksmes signāls. Uz izziņoto trauksmi, protams, uzreiz izsūtīta VUGD automašīna.
VUGD Madonas daļas inspektors Arnis Šmugais komentēja: – VUGD ugunsdzēsēji glābēji telpas izstaigāja, konstatēja, ka nekādas degšanas nav, tāpēc tika izlemts, ka ir droši veikalā atgriezties, un darbs turpinājās. Nav skaidrs, tieši kurš detektors iedarbojās, bet tas, visticamāk, noticis tāpēc, ka sistēma ir nedaudz novecojusi. Taču veikals „Maxima" jau strādā pie tās nomaiņas uz jaunāku, viņiem plānā ir paredzēta jaunas uguns aizsardzības sistēmas ieviešana, tā ka, domājams, nākotnē šādas viltus trauksmes vairs neatgadīsies.
Autore: LAURA KOVTUNA
OĻĢERTA SKUJAS foto