Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Valsts – tie esam mēs

Redakcija

Autors • 22.10.2007.

Valsts – tie esam mēs
Burtu lielums

Iepriekšējā nedēļa ieies Latvijas vēsturē. Pēc ilgu gadu pacietīgas klusēšanas tauta ir atguvusi balsi. Līdzīgi kā pirms deviņpadsmit gadiem, kad tūkstošu tūkstošiem cilvēku 6. oktobrī sapulcējās Mežaparkā uz manifestāciju "Par tiesisku valsti", lai vērstos pret totalitāro režīmu, tā arī 18. oktobrī pie Saeimas pulcējās 5000 cilvēku, kas pauda savu sašutumu par varas mēģinājumiem graut tiesiskumu Latvijā. Politiskās vienaldzības laiks ir beidzies. Gaisā ir jaušamas ceturtās Atmodas priekšnojautas.

Tas ir neticami, ka tik daudz gadu pēc neatkarības atjaunošanas cilvēkiem atkal ir jāiziet ielās, lai aizstāvētu savas tiesības uz labklājību un tiesisku valsti, lai neļautu nelielai cilvēku grupai piesavināties Latviju. Par tautas dusmām pilnībā atbildība jāuzņemas tiem politiķiem, kas lietām ļāvuši nonākt līdz tādam stāvoklim. Šī atbildība ir individuāla. Individuāla, jo katrs valdošās koalīcijas ministrs un deputāts, kas ir balsojis par lēmumiem un likumiem, kas neatbilst sabiedrības interesēm, ir izdarījis izvēli un kļuvis līdzatbildīgs. Līdzatbildīgs par mēģinājumu privatizēt Satversmes tiesu, par necienīga kandidāta virzīšanu augstajam tiesībsarga amatam, par valsts un sabiedrības drošībai bīstamajiem drošības iestāžu likumu labojumiem un tagad – par valdības lēmumu atcelt KNAB vadītāju Alekseju Loskutovu. Līdzatbildīgs par valsts novešanu līdz ekonomiskai un politiskai krīzei, kas spiež tūkstošiem cilvēku pamest valsti, lai dotos ekonomiskā emigrācijā. Tā ir smaga atbildība, un to nekas nevar attaisnot.

Jācer, ka vismaz daļa valdošās koalīcijas deputātu sadzirdēja pie Saeimas skandēto: "Pietiek melot!", "Pietiek zagt", "Nost ar Kalvīti!", "Atlaist Saeimu!", "Kauns!" un turpmāk vairs nebūs tikai balsošanas mašīnas skrūvītes, kas mehāniski izpilda valdības rīkojumu balsot „par" vai „pret". Priekšā vēl ir vairāki lēmumi, kas būtiski ietekmēs tiesībsargājošo iestāžu darbu. Drīz Saeimai būs jāvēlē jauns Augstākās tiesas priekšsēdētājs. Maijā Saeima lems, vai otrreiz apstiprināt amatam SAB direktoru J. Kažociņu. Deputātiem būs jāturas arī pretī aizkulisēs skanošajai prasībai atbrīvoties no ģenerālprokura J. Maizīša. Minētie balsojumi būs pārbaudījums deputātu godaprātam, un tie nebūs vienīgie pārbaudījumi.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 23.10.2007.

Autore: SANDRA KALNIETE


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px