Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Vai turpmāk vairs brauksim ar autobusiem?

Redakcija

Autors • 09.06.2008.

Burtu lielums

Pēdējais jaunums sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanā droši vien neiepriecinās nevienu. Valsts SIA "Autotransporta direkcija" preses sekretārs Gints Gīlis informē, ka ar 2008. gada 1. jūliju būs izmaiņas reģionālo starppilsētu nozīmes maršrutu tarifos. Visos maršrutos tiks piemērota vienota braukšanas maksas aprēķināšanas metodika.

Protams, sniegts arī jauno tarifu pamatojums, atsaucoties uz sabiedriskā transporta pakalpojumu likumu un uz Ministru kabineta noteikumiem "Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība".
Tarifi visos pagarinātajos līgumos (starp "Autotransporta direkciju" un pasažieru pārvadāšanas uzņēmumiem. – G. Z.) saglabājas 2007. gada līmenī, tomēr tie bija atšķirīgi dažādos reģionos un viena reģiona ietvaros arī dažādiem pārvadājumu uzņēmumiem, piemēram, biļetes cena šobrīd par vienāda attāluma braucienu atšķiras pat līdz 50 procentiem. Ieviešot vienota braukšanas maksas tarifa aprēķināšanas metodiku ar šāgada 1. jūliju, sabiedriskā transporta pasažieri likuma noteiktos ieguvumus varēs novērtēt jau šogad. Valsts SIA "Autotransporta direkcija" izplatītajā paziņojumā gan nav teikts, kādi braukšanas maksas jaunumi sabiedriskajā transportā sagaida pasažierus, kas regulāri izmanto autobusu pakalpojumus.
Vaicāju SIA "Madonas ceļu būves SIA" autobusu parka direktoram

Andrim Saknem, kādi jaunumi pasažieru pārvadājumos sagaidāmi ar šāgada 1. jūliju. Viņš iepazīstināja ar SIA "Autotransporta direkcija" valdes locekļa A. Ļubļina parakstītu dokumentu "Par tarifa (braukšanas maksas) noteikšanu". Tajā teikts, ka sabiedriskā transporta pakalpojumiem reģionālās starppilsētu nozīmes maršrutos ar autobusiem ar šāgada 1. jūliju tiek noteikts vienots tarifs – 0,022 Ls apmērā par kilometru un iekāpšanas maksa – Ls 0,40.

Vairāku valsts pasažieru pārvadāšanas uzņēmumu vadītāji (Jēkabpilī, Daugavpilī, Liepājā) jau publiski pauduši neapmierinātību ar jaunajām braukšanas maksas izmaiņām.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 10.06.2008.

Autors: GUNĀRS ZEMZARS


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px