Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Vai pasažieru pārvadājumi kļūst dārgāki?

Redakcija

Autors • 04.06.2007.

Burtu lielums

Madonas rajona padomē notika kārtējā dotāciju komisijas sēde, kurā izskatīja divus jautājumus. Vispirms tika spriests par pasažieru pārvadājumu dotācijām šā gada aprīlī. Kopumā Madonas rajona autobusu maršrutu zaudējumu segšanai aprīlī atvēlēti Ls 24 672,56, tajā skaitā SIA "Madonas ceļu būves SIA" – Ls 22 907,15, bet SIA "Ceļavējš"-ATP – Ls 1765,41.

Diemžēl aprīlī pasažieru pārvadājumos radušies zaudējumi kompensēti tikai apmēram 35 procentu apmērā. Piemēram, SIA "Madonas ceļu būves SIA" aprīlī radušies zaudējumi Ls 53 243,14. Vissliktākā situācija veidojas Madonā. Pilsētas maršrutos radušies zaudējumi Ls 6740,64, bet piešķirtā dotācija – Ls 1649,27, kas ir tikai mazliet vairāk par ceturto daļu no vajadzīgā.

Ikvienam ir skaidrs, ka ar zaudējumiem strādāt nevar. SIA "Madonas ceļu būves SIA" autobusu parka direktors Andris Sakne apgalvo, ka, ja tā turpināsies, maksa par pasažieru pārvadāšanu būs jāpaaugstina.

– Patlaban mūsu uzņēmumā strādājošajiem alga ir apmēram Ls 300 pirms nodokļu nomaksas, bet trešā daļa jau aiziet dažādos nodokļu maksājumos. Par tādu naudu daudzi vairs nevēlas strādāt, un šoferi aiziet no darba. Algas patlaban nav iespējams paaugstināt. Jaunus autobusus iegādāties nevaram. Degviela kļūst arvien dārgā-
ka, – situāciju vērtē SIA "Madonas ceļu būves SIA" autobusu parka direktors Andris Sakne.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 05.06.2007.

Autors: GUNĀRS ZEMZARS 

 


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px