Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Vai jauna atkritumu izgāztuve Madonā?

Redakcija

Autors • 15.08.2007.

Vai jauna atkritumu izgāztuve Madonā?
Burtu lielums

Pabraucot gabaliņu pa ceļu, kas ved uz bijušo 3. cehu Madonā, tālāk pa ceļu, kas ved uz Lazdonu, kur šosejas kreisajā pusē kā karogkāts stāv metāla strēle, turpinot braucienu pa šauru celiņu, nonāksiet vietā, kur redzama sastumta grants, mētājas lielāki un mazāki koki, dažāda izmēra betona bluķi. Bet tā vēl nav visa „bagātība".

Šajā laukumā izsviesti „Kaigu" kūdras substrāta dzeltenie iesaiņojumi, papīri, stikla un plastmasas pudeles, zāģu skaidas, šīferis. Viss liecina, ka stihiski veidojas jauna atkritumu izgāztuve. Šobrīd sausajā un karstajā laikā pietiks ar viena sērkociņa liesmu, lai tur izceltos ugunsgrēks. Pagaidām gan atkritumi nāk tikai klāt, neviens tos neapstrādā. Mūsu pilsētas domē allaž tiek uzsvērts, ka Madona ir sakopta pilsēta, bet te tāds nesmukums. Tiesa, ne Madonas centrā, bet nomalē, mežā, kur katru dienu cilvēki nestaigā. Kāpēc to laukumu izveidoja meža vidū? Ko tur gribēja būvēt? Madonas pilsētas domes izpilddirektors Āris Vilšķērsts apgalvoja, ka viņš par to neko nezinot, lai zvanot domes īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājam Aldonim Rībeniekam, bet viņa mobilais telefons tobrīd neatsaucas.

Cilvēks atrodas atvaļinājumā. Madonas pilsētas domes īpašuma dienesta vadītājs Guntis Ķeveris un arī būvvaldes vadītājs Andris Rieba zināja, ka šajā laukumā pirms gadiem četriem iecerēts ierīkot komposta sagatavošanas laukumu, lai būtu mēslojums, ko varētu izmantot apstādījumos. No tā nekas nav iznācis. Guntis Ķeveris laukumā nesen bijis un atzina, ka tur ir milzīgas nekārtības. – Bezatbildīgi cilvēki uz turieni veduši sadzīves un celtniecības atkritumus, – teica Guntis Ķeveris. Notikušais ir Madonas domes īpašumu uzturēšanas nodaļas neizdarība. Ja bija nepieciešamība ierīkot komposta sagatavošanas laukumu, tad to arī vajadzēja veikt. Būtu aizņemts laukums, cilvēki tur strādātu, un neviens turp nevestu dažādus atkritumus. Cik tagad vajadzēs darba, lai piegānīto laukumu sakārtotu? Kas to darīs? Vai nelegālā atkritumu izgāztuve turpinās attīstīties? Madonas reģionālās vides pārvaldes direktors Jevģēnijs Sobko solījās notikušo pārbaudīt un izvērtēt, un, ja būs nepieciešamība, vainīgie tikšot sodīti.

Autors: GUNĀRS ZEMZARS


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px