15. jūnijā veiksme smaidīja mūsu rajona pārstāvjiem, kas Rīgas Jaunajā teātrī piedalījās Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes organizētajā jauno lasītāju konkursā „Plašais apvārsnis".
Vecuma grupā no 1. līdz 4. klasei uzvaru izcīnīja Rebeka Birziņa no Lubānas, bet vecuma grupā no 5. līdz 7. klasei labākais žūrijas vērtējumā bija Māris Puzāks no Madonas Valsts ģimnāzijas. Māris tika atzīts par konkursa absolūto uzvarētāju.
Konkursa uzvarētājiem balvā dota iespēja augustā piedalīties jauno lasītāju vasaras nometnē „Plašā apvāršņa pilsēta", kas notiks Ventspilī. Tur jaunie lasītāji tiksies ar populāriem rakstniekiem, māksliniekiem, piedalīsies radošajās darbnīcās un dosies ekskursijās.
Konkursa žūrijā darbojās dzejniece Inese Zandere, žurnāla „Zīlīte" redaktors Māris Rungulis, Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalsta biedrības prezidente Karina Pētersone un citi.
Autore: INESE ELSIŅA