Kā iedzīvotājus ar informatīvo izdevumu „Madonas Novada Vēstnesis" ir informējusi Madonas novada pašvaldība, rūpēs par drošību Madonā nesen ir izvietotas papildu videonovērošanas kameras. Līdz ar iepriekšējām kamerām, kas uzstādītas pie „SEB bankas" Madonas filiāles, Poruka ielā, pie bijušās „Krājbankas" ēkas, kā arī pie Madonas pirmsskolas izglītības iestādēm, šobrīd videonovērošana notiek 18 vietās.
Videonovērošanas kameras atrodas vietās, kur bieži tiek konstatēti pārkāpumi, kur pulcējas vairāk cilvēku vai ir intensīvāka satiksme: Madonas pilsētas estrādē, Upes ielā 3 (bērnu rotaļu laukuma parkā), Poruka un Saules ielas krustojumā, Madonas autoostā, pie iekštelpu skeitparka, kartinga trasē, Priežu kalnā, pretim dzelzceļa pārbrauktuvei Rīgas ielā 2, Raiņa un Saules ielas krustojumā pie lielveikala „Rimi",
Saieta laukumā, apļveida krustojumos, pie Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas un citviet.
Madonas novada informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Edgars Veips gan atklāja, ka šobrīd pilnvērtīgi darbojas tikai aptuveni trešdaļa no jaunuzstādītajām videokamerām.
– Visas jaunās kameras tika uzstādītas pagājušā gada nogalē, bet to pieslēgšana norisinās pamazām. Tā kā jaunās kameras izvietojām uz ielas apgaismes stabiem, mazliet ir problēmas ar elektrības pievilkšanu. Respektīvi, uz apgaismes stabiem elektrība pienāk tikai naktīs, tāpēc jārisina jautājums par elektrības padevi arī dienā. Taču viss jau ir sagatavots, elektriķis drīzumā pieslēgs arī atlikušās kameras, –
pastāstīja Edgars Veips.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.02.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
OĻĢERTA SKUJAS foto