Šogad atzīmējam 25 gadu jubileju, kopš 1991. gada 14. oktobrī Latvija tika uzņemta UNESCO pasaules valstu saimē.
UNESCO ir organizācija, kas pēc Otrā pasaules kara apvienoja valstis, lai veicinātu mieru, rosinātu dažādu kultūru un tautu sadarbību un dialogu starp cilvēkiem, sniegtu ieguldījumu nabadzības mazināšanā un veicinātu ilgtspējīgu attīstību ar izglītības, zinātnes, kultūras un komunikāciju palīdzību.
Katru gadu UNESCO Latvijas Nacionālā komiteja aicina atzīmēt mūsu valsts pievienošanos UNESCO, informējot par organizācijas aktualitātēm, valsts ieguvumiem un sasniegumiem, iesaistot sabiedrību dažādās aktivitātēs un tematiskās akcijās, izcelt vērtības un veicināt to izkopšanu ikdienā. Informēt par UNESCO darbību Latvijā un pasaulē, skaidrot UNESCO ieguldījumu nacionālo jautājumu attīstībā, kā arī sniegt informāciju par paveikto Latvijas 25 dalības gados UNESCO. Kultūras mantojuma nedēļas aktivitātes norisinās no 10. līdz 16. oktobrim, un šogad pamattēma ir Latvijas cildināšana pasaulē.
UNESCO kultūras mantojuma nedēļa ar nosaukumu „Madonā-Latvijā-pasaulē" no 10. līdz 14. oktobrim notiks Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā. Aicinām šais dienās skolēnus no pulksten 11 līdz 14 iepazīt UNESCO dažādu aktivitāšu un saistošu uzdevumu veidā, piedalīties izziņas procesā un uzzināt par šo organizāciju, UNESCO Pasaules atmiņas Starptautisko un nacionālo reģistru, kā arī to, ar kādiem novadniekiem mēs varam lepoties, kuri Latvijas vārdu nesuši ārpus valsts robežām.
Izzināsim mūsu materiālo un nemateriālo kultūras mantojumu, leposimies ar novadniekiem un cildināsim Latvijas vārdu pasaulē!