Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Ugunsgrēkā iet bojā sirmgalve

Redakcija

Autors • 11.12.2012.

Burtu lielums

Sestdien, 8. decembrī, pulksten 18.45 VUGD saņēma informāciju, ka Madonas novada Aronas pagasta „Lejasboķos", dzīvojamajā mājā, ir izcēlies ugunsgrēks.

– Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva koka guļbūves dzīvojamā māja 130 kvadrātmetru platībā jau deg pilnā platībā. Ugunsgrēka dzēšanā piedalījās gan Madonas, gan Cesvaines ugunsdzēsēji. Diemžēl ugunsgrēkā gāja bojā 99 gadus veca sieviete, – „Staru" informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Madonas daļas komandieris Gints Ilva, piebilstot, ka māja vairs nav atjaunojama, acīmredzot ugunsgrēka iemesls ir apkure – bojāta vai pārkurināta krāsns, iespējams, neievēroti ugunsdrošības noteikumi. – Ziemā jau tas bieži ir ugunsgrēka iemesls, tāpat arī cilvēku neapdomīga rīcība ar uguni, – Gints Ilva aicina pasekot līdzi apkures ierīcēm, arī elektroinstalācijai, it īpaši tajos gadījumos, kad tiek ieslēgti papildu sildītāji.

Piedalās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka
dzēšanā

Aizvadītajās brīvdienās šis mūsu ugunsdzēsējiem nebija vienīgais izsaukums. Kā informē VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Šembele, naktī uz svētdienu ugunsgrēks izcēlās Kokneses novada Bebru pagastā, kur dega angāra tipa šķūnis, kurā uzglabājās apmēram 2000 tonnu siena ruļļu, un vietējiem ugunsdzēsējiem palīgā tika izsaukti papildspēki no Aizkraukles, Pļaviņām, Madonas un Jaunjelgavas. Svētdien madoniešus nomainīja ērglēniešu brigāde. Veicot dzēšanas darbus, svētdien no rīta glābēji pamanīja, ka netālu ir redzami dūmi. Daļa tehnikas no ugunsgrēka vietas, kā arī papildspēki tika nosūtīti uz šo ugunsgrēku. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka tur arī deg šķūnis, kurā tiek uzglabāts siens. Kopējā degšanas platība bija 75 kvadrātmetri, ugunsgrēkā sadega astoņas tonnas siena.
Savukārt Varakļānu brigāde izbrauca uz Viļāniem, kur arī dega siena šķūnis.

Novāc kritušos kokus
– Brīvdienās VUGD Madonas daļas ugunsdzēsējiem četras reizes bija jādodas palīgā novākt kritušos kokus no ceļa braucamās daļas. Ērgļos viens koks bija pat uzkritis vieglajai automašīnai. Par laimi, cietušo nebija, – stāsta Gints Ilva.

Autore: BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px