8. jūnijā Madonā notika Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Vidzemes reģionālās attīstības komisijas (RAK) kārtējā sēde. Tās darbā piedalījās LR Ekonomikas ministrijas Enerģētikas departamenta direktors Uģis Sarma, Mājokļu politikas departamenta direktore Ilze Oša un Uzņēmējdarbības un rūpniecības departamenta direktores vietniece Ilze Beināre.
Ar sēdi Madonā LTRK Vidzemes RAK darba ietvaros turpinās reģiona uzņēmēju dialogs ar valsts un pašvaldību pārstāvjiem par aktuālākajām valsts ekonomiskās izaugsmes un attīstības problēmām. Savstarpējā sadarbības līguma ietvaros ar Vidzemes RAK starpniecību reģiona uzņēmēji uztur regulāras konsultācijas ar VID Vidzemes reģionālo iestādi. Reģiona līdzsvarotas attīstības jautājumi ir LTRK Vidzemes RAK darbības prioritāte. LTRK Vidzemes RAK darbojas sešu Vidzemes plānošanas reģiona – Alūksnes, Cēsu, Gulbenes, Madonas, Valkas un Valmieras rajona – un Limbažu rajona 15 pašvaldību un uzņēmēju pārstāvji. Komisijas priekšsēdētājs ir SIA "Valmieras reģiona patērētāju biedrība" valdes priekšsēdētājs Jurģis Ābele. Sēdes laikā Madonā Ekonomikas ministrijas pārstāvji sniedza jaunāko informāciju par enerģētikas politiku Latvijā 2007.-2013. gadā, par elektroenerģijas apgādes politiku, atjaunojamiem energoresursiem un koģenerāciju, mājokļu politikas jautājumā sēdes dalībnieki uzzināja par valsts atbalsta instrumentiem daudzdzīvokļu māju renovācijai, rekonstrukcijai un energoefektivitātes paaugstināšanai. Uzņēmējiem sevišķi interesanti bija dzirdēt jaunāko par valsts atbalsta politiku uzņēmējdarbībai. Darba vizītes ietvaros Ekonomikas ministrijas pārstāvjiem bija arī lietišķa tikšanās un saruna ar Madonas rajona padomes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru, LTRK Vidzemes RAK priekšsēdētāju Jurģi Ābeli.
Autors: KĀRLIS TOMSONS
LTRK Cēsu nodaļas vadītājs