Sestdien, 14. maijā, Madonas pilsētas centrā – Saieta laukumā – norisinājās tradicionālais tirgus. To pēc tirgus sezonas atklāšanas 30. aprīlī turpmāk līdz pat Ziemassvētkiem rīkos katra mēneša otrajā sestdienā.
Kā pamanīja tirgus apmeklēti un atzina arī vairāki tirgotāji, tas šoreiz bija ievērojami mazāks nekā pirms divām nedēļām, – mazāk bija gan tirgotāju, gan pircēju. Kā izteicās tirgus apmeklētāji, organizatoriem tirgus norises laiks savstarpēji tomēr ir jākoordinē vismaz tuvākās apkaimes robežās un vairāk tas arī jāpopularizē, lai informācija nonāktu pie iespējami lielāka interesentu skaita. Pretējā gadījumā sadalās gan tirgotāji, gan pircēji. Kā tas notika šosestdien, kad daļai bija jāizvēlas starp Madonu un Cesvaini, līdz ar to izpalika plašuma izjūta abos tirgos un mazāks bija arī preču piedāvājums. Kā izteicās kāda apmeklētāja, īsta tirgus neesot ne Madonā, ne arī Cesvainē. Piemēram, pēdējā kūpinātā karpa Madonā tika nopirkta jau ap pulksten 11. Šoreiz kūpinātās zivis piedāvāja tikai dažas firmas, mazāks nekā citkārt bija arī kūpinātās gaļas un kūpināto vistu piedāvājums.
Taču, protams, priecēja, ka arī šoreiz Madonas novada pašvaldības rīkotajā tirgū Saieta laukumā pietiekami daudz bija ieradušies stādu un augļu koku audzētāji, tai skaitā arī no „Pūres dārziem". Plašā izvēlē tika piedāvāti augļu koku, tomātu un puķu stādi, amatnieku izstrādājumi. Tirgū varēja nopirkt dažādu šķirņu sēklas kartupeļus, tai skaitā arī par 0,24 Ls/kg.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA