Šoceturtdien Madonā, Saieta laukumā 1, notiks informatīva tikšanās ar AS „Latvijas autoceļu uzturētājs" pārstāvjiem un diskusija par valsts ceļu uzturēšanu ziemā.
Diskusija varētu izvērsties visai interesanta, jo, kā zināms, pašvaldībām šogad par aptuveni 50% ir samazināta mērķdotācija no Valsts autoceļu fonda (nākamgad prognozē vēl lielāku samazinājumu), tāpēc līdzekļu, ko veltīt ielu un ceļu uzturēšanai, ir ievērojami mazāk nekā pērn. Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters prognozē, ka šoziem, par spīti ierobežotajiem līdzekļiem, pašvaldībām būs jāuztur ne tikai pašvaldības ceļi un ielas, bet daļēji jāpiedalās arī valsts autoceļu uzturēšanā.
– Kaut arī šie ceļi būtu jāuztur valstij, mēs nevaram pieļaut situāciju, ka no sniega nenotīrīta ceļa dēļ bērni netiek uz skolu. Šajā situācijā novada pagastiem būs jākooperējas un vajadzības gadījumā jāizlīdzas arī ar tehniku, – norādīja Andrejs Ceļapīters.
Viņš atzina, ka, neraugoties uz to, ka ar tiem līdzekļiem, ko Madonas novads saņem un saņems no autoceļu fonda nākamajā gadā, būs grūti nodrošināt ielu un ceļu uzturēšanu, nemaz nerunājot par rekonstrukciju un jaunu ceļu izbūvi, vismaz pamatlietas pašvaldības spēs paveikt.
Par to, kā uzturēt valsts un pašvaldības ceļus ekonomiski smagajā situācijā, plašāk tiks runāts diskusijā ar AS „Latvijas autoceļu uzturētājs" pārstāvjiem.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS