5. maijā talcinieku čaklās rokas palīdzēja uzpost „Sesku" apkārtni. Kopš 1975. gada šīs mājas Vestienas pagastā pieder Saulcerītei un Arnoldam Viesiem. Pēc literatūrzinātnieces un rakstnieces Saulcerītes Vieses došanās aizmūža ceļos Arnolds Viesis sievas urnu uzticēja „Sesku" dabas ainavai. Deviņu liepu ielokā uzlikts tēlnieka Induļa Rankas veidotais piemineklis, pamazām ap to tiek iekopts dabas parks.
– Ar diviem draugiem – Jāņiem – netālu no pieminekļa pagājušajā rudenī nozāģējām piemežu, – komentē mājas saimnieks, – nolīdām līdumu, tagad to sazāģējām, ar talcinieku palīdzību kaudzēs sakrāvām zarus. Bet paveiktās darbības piederēja dabas postīšanai (alksnim taču arī ir dzīva dvēsele!), pēc pusdienām sāksies pretējs process – koku stādīšana. Mietiņi ir sasprausti, būs jāiestāda 18 eglītes. Vispirms gan iesim tepat mežā tās sameklēt.
Top dabas parks
Kad vaicāju plašāk par dabas parka ideju, Arnolds Viesis atklāj, ka šobrīd tiek veidota dabas parka apmale. „Piemineklis būs liepu, bērzu, egļu, apšu un ievu ielokā. Te gan vislabāk padodas bērzi un egles, pārējos kokus noposta visi, kam nav slinkums." Izrādās īpaši biežs viesis „Sesku" apkārtnē ir alnis, tas pieslienas pakaļkājās un nelielos kociņus iznīcina. – Visu nošķērē, pat blīgznas un pūpolkoki nepaliek, – nosaka Arnolds. – Bet ja kāds grib redzēt, ko paveic bebrs, lai noiet lejā uz pirts dīķīti, tad mute jums paliks vaļā.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto