Latvijas valsts pamatlikuma – Satversmes – pieņemšanas simtajā gadadienā otrdien, 15. februārī, Saeimas namā norisināsies Satversmes jubilejas gada svinīga atklāšana, informē Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienests.
Svinīgā pasākuma dalībniekus un skatītājus uzrunās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Valsts prezidents Egils Levits, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietnieks Aldis Laviņš.
Pasākumā paredzēti arī Saeimas Juridiskā biroja pārstāvju priekšlasījumi. Par Saeimas lomu un pienākumiem Satversmes sardzē runās Edvīns Danovskis, bet par mūsu Satversmi kā unikālu konstitūciju mūsdienu Latvijai priekšlasījumu sniegs Jānis Priekulis.
Simtgades atklāšanas pasākumā būs iespēja noskatīties videoanimāciju „Satversmei – 100" – stāstu par konstitūciju, kas nenoveco.
Atzīmējot nozīmīgo gadskārtu, ir izveidots Satversmes simtgades zīmols un mājaslapa, ko pasākumā prezentēs žurnāla „Jurista Vārds" galvenā redaktore Dina Gailīte. Svinīgi plānots atvērt arī konstitūcijas simtgadei veltīto „Jurista Vārda" speciālo grāmatžurnālu ar esejām par Satversmi.
Satversmi 1922. gada 15. februārī pieņēma Satversmes sapulce, un tā stājās spēkā līdz ar 1. Saeimas sanākšanu 1922. gada 7. novembrī. Tas ir mūsu valsts pamatlikums, kas nosaka valsts iekārtu un varas īstenošanas principus.
11.02.2022.