Rīgas pils ugunsgrēka sekas jālikvidē nekavējoties un steidzami jānodrošina kultūrvēsturisko vērtību saglabāšana.
Par to vienisprātis bija Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti, ar Valsts prezidenta kancelejas, Kultūras ministrijas, Finanšu ministrijas, valsts akciju sabiedrības „Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ), Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Valsts policijas, muzeju un būvkompāniju pārstāvjiem diskutējot par situāciju Rīgas pilī, informē Saeimas preses dienests.
Komisija lūgs Ministru kabinetu izveidot Rīgas pils atjaunošanas projektu vadības grupu, kas nodrošinās nepieciešamo sadarbību Rīgas pils ugunsgrēka seku likvidācijai. Darba grupai būs nepieciešama vispusīga pieeja jautājuma risināšanai, kopsakarā skatot gan pili, gan tās kultūrvēsturisko interjeru un muzeju vērtības, turklāt Rīgas pils ir nozīmīgs objekts, kam jāvelta atsevišķa struktūrvienība un cilvēkresursi.
Lai Rīgas pils ugunsgrēka seku likvidācija notiktu nekavējoties, deputāti vienojās lūgt Finanšu ministriju rast finansējumu tiešo Rīgas pils ugunsnelaimes seku likvidācijai.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.08.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA