Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Stacijas būvniecība iestrēgst

Redakcija

Autors • 15.01.2014.

Stacijas būvniecība iestrēgst
Burtu lielums

Pagājušā gada pavasarī noslēdzās SIA „Madonas siltums" izsludinātā iepirkuma komisijas sarunu procedūra „Siltumenerģijas piegāde SIA „Madonas siltums" siltumapgādes tīklam". Procedūras „sausais atlikums" bija lēmums par līguma slēgšanu ar vienu no pretendentiem – SIA „Granulu Mobilais siltums", kas piedāvāja zemāko cenu.

Būvdarbi uzņēmumam bija jāuzsāk 3 mēnešu laikā pēc līguma slēgšanas, kas netika izdarīts, tādēļ jau jūlijā SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis vērsās Madonas novada pašvaldības domē, lai vienotos par tālāko rīcību. Līgums tika lauzts, un tika uzsāktas sarunas ar otro pretendentu – SIA „Siltumenerģijas serviss", kas koģenerācijas stacijā saražoto siltumu SIA „Madonas siltums" vēlējās pārdot par 15 Ls/MWh. Deputāti sadarbību atbalstīja, un 29. augustā starp SIA „Madonas siltums" un SIA „Siltumenerģijas serviss" tika noslēgts līgums par siltumenerģijas piegādi. Taču nu arī šim uzņēmumam ir radušās grūtības, tādēļ 17. decembra Madonas novada pašvaldības domes sēdes darba kārtībā bija jautājums par to, lai siltumenerģijas piegādātājs dokumentus, kas apliecina finanšu pieejamību projekta realizācijai, varētu iesniegt līdz 2014. gada 28. februārim.
– SIA „Siltumenerģijas serviss" šobrīd meklē investorus projekta īstenošanai, jo sākotnēji pieteiktais investors no Vācijas, kas Latvijā jau finansē vairākus līdzīgus projektus, ņemot vērā Ekonomikas ministrijas iniciatīvas, ir savu dalību projektā nobremzējis, vairāk uzmanības pievēršot tiem projektiem, kas ir lielākā gatavības pakāpē. Sarunā ar uzņēmuma pārstāvjiem noskaidroju, ka viņiem padomā arī citi projekta finansētāji, ar kuriem sarunas vēl turpinās. Taču, lai projekts būtu dzīvotspējīgs, līdz gada beigām saskaņā ar Ekonomikas ministrijas nostādnēm uzņēmumam ir jāuzrāda finansējums, kā arī jābūt skaidrībai par plānotajiem darbiem un to īstenošanas grafiku. Pašvaldībai tiek lūgts termiņu pagarināt, akceptējot izmaiņas līgumā, – ar situāciju iepazīstināja Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.01.2014.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px