Pirmdien sākās jaunais mācību gads, un tradicionāli visur atzīmēja pirmo skolas dienu. Šo dienu īpaši atzīmēt vēlējās arī daudzās ģimenēs, kad bērni bija pārradušies no skolas.
Savdabīgi pirmo skolas dienu atzīmēja madonietis I. M. Vispirms pats bija "iestiprinājies" ar alkoholiskiem dzērieniem. Pēc tam nolēmis, ka par godu pirmajai mācību dienai, tāpat kā gadumijai, jāsarīko raķešu salūts. Svētki tomēr. Spriežot pēc visa, raķešu izšaušanai tika izmantota paštaisīta iekārta. Tobrīd mājas pagalmā rotaļājās bērni. Pirmais šāviens izrādījās veiksmīgs, raķete uzlidoja augstu gaisā. Nākamā gan daudz augstāk par mājas jumtu netika un nokrita uz tā, šķembas aizlidoja uz visām pusēm.
Mājā izcēlās liels satraukums: kas noticis? Par laimi, neviens bērns no šķembām necieta. I. M. vēl kaut ko iemeta akā, no tās pacēlās pamatīgs dūmu mutulis. Kad pārējie mājas iedzīvotāji sāka pārmest par tādu rīcību, viņš atļāvās rupjības. Tika izsaukta policija, kas ātri ieradās notikuma vietā. Raķešu šāvējam sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolu.
Madonas rajona policijas pārvaldes kārtības policijas biroja 2. nodaļas 1. iecirkņa priekšniece Irina Makarova vakar teica:
"I. M. bija ieradies iecirknī un nožēloja izdarīto. Labi, ka šajā notikumā nebija cietušo. I. M. par administratīvo pārkāpumu uzlikts naudas sods."
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 06.09.2007.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS