Šodien, 25. martā, notiks ikgadējā sociālo darbinieku konference, kurā tiks izskatīti dažādības aspekti sevī, citos, organizāciju vadībā un sabiedrībā kopumā.
Kādēļ cilvēku priekšstatos veidojas nošķīrums mūsējos jeb savējos un viņos, kā sabiedrību ir mainījusi dzīve divu gadu pandēmijas apstākļos, un kādu ietekmi tas ir atstājis uz sociālo jomu. Kā pāris nedēļu laikā cilvēks, kas mierīgi dzīvo vairāk nekā tūkstoš kilometru attālumā, var kļūt par tuvu cilvēku kādam šeit – Latvijā, kopā dalīt māju un maizi.
Konferenci „Viņi ir mēs" organizē Labklājības ministrija, projekta „Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās" ietvaros pulcējot gan sociālā darba speciālistus, gan nevalstisko organizāciju pārstāvjus, pētniekus un kopienas aktīvistus.
Konferencē tiks aplūkoti arī šobrīd ļoti aktuālie bēgļu jautājumi. Te pieredzē dalīsies biedrības „Gribu palīdzēt bēgļiem" valdes locekle Evija Strupiša. Par jaunu instrumentu sociālajiem darbiniekiem šajā kara bēgļu uzņemšanas laikā runās biedrības „Patvērums „Drošā māja"" dibinātāja Sandra Zalcmane.
Konference būs skatāma tiešsaistē no pulksten 10: https://www.youtube.com/watch?v=iVcLq4E-_9Y. Ieraksts pēc pasākuma būs pieejams Labklājības ministrijas mājaslapā.
25.03.2022.