15. septembrī slēpošanas un biatlona sporta bāzē "Smeceres sils" norisinājās Latvijas Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centra rīkotās meistarsacīkstes pneimatiskajā biatlonā.
Jaunsargu zēnu komandu sacensībā pirmo vietu izcīnīja 206. Gulbenes JS komanda, otrajā vietā – 212. Varakļānu JS, trešajā – 208. Lejasciema JS vienība.
Meistarsacīkstēs pa vecuma grupām startēja vairāk nekā 100 dalībnieku, bet komandu cīņā iesaistījās 13 zēnu komandas un 7 meiteņu komandas no Latvijas skolu jaunsargu vienībām.
Jaunieši sacentās arī individuāli, jo saista šaušana ar pneimatisko ieroci.
– Pēc sportiskās terminoloģijas šīs sacensības varētu piedēvēt vasaras biatlonam, taču pneimatiskā šaušana ir viens no pamatelementiem jaunsargu apmācības programmā. Jaunsargu apmācība norit trijos blokos – teorētiskās zināšanas par Latvijas vēsturi, par NATO, par Eiropas Savienību, militārais bloks, kur ir iepazīšanās ar armijas dzīvi, un dzīves mācība, kur ietilpst orientēšanās, fiziskā sagatavotība, izdzīvošana, kā arī citas prasmes un iemaņas. Jaunsargu instruktori ir gan militārpersonas, gan civilpersonas, un bērniem ir dažāda pieeja. Sacensībās ir pārstāvēti trīs novadi – Vidzeme, Zemgale un Latgale, jo jaunsargi darbojas pa novadiem. Tikko ir iesācies jaunais mācību gads, un pirmajām sacensībām dalībnieku skaits ir pietiekami liels, – vērtēja LR Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centra izglītības daļas vadītāja vietniece Ilze Kantore.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 22.09.2007.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto