Sākot no aizvadītās piektdienas, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs skolēni varēja sākt pieteikties darbam vasarā. Šogad valsts šim pasākumam piešķīrusi 589 930 latu, tas ir gandrīz par 290 tūkstošiem mazāk nekā plānots.
Madonas filiālē piektdien pēc pulksten 13 sanēja kā bišu stropā. – Todien pieteikties paspēja jau 250 skolēnu, – ziņas apkopoja filiāles vadītāja Lidija Kraukle, uzteicot gan darba devēju, gan skolēnu lielāku aktivitāti nekā iepriekšējos gados. Tuvākajā laikā komisijai nāksies sadalīt naudas līdzekļus darba devējiem, taču sākotnēji solītā valsts finansējuma daļas samazinājums varētu skart strādātgribētājus un darba devējus arī mūsu rajonā. Tā kā pieteikšanās laiks nav ierobežots, Lidija Kraukle iesaka turpināt aktīvi pieteikties, jo, ja citos rajonos, piemēram, Pierīgā, aktivitāte būs zemāka, varbūt aktīvākajiem rajoniem tiks novirzīti papildu līdzekļi.
Autore: ASTRA ZAGORSKA
AGRA VECKALNIŅA foto