Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Skola Cesvaines nākotnei

Redakcija

Autors • 04.09.2007.

Skola Cesvaines nākotnei
Burtu lielums

To, ka 1. septembris Cesvaines vidusskolas skolēniem un skolotājiem pēdējos piecos gados vairāk bija jaunu mocību sākums, ne svētki, zina ne tikai cesvainieši, bet arī liela daļa Latvijas iedzīvotāju, kuri sekoja līdzi tam, kas notika Cesvainē ar lauku teritoriju pēc traģiskā ugunsgrēka 2002. gada decembrī, kad daļēji tika nopostīta pils, kurā atradās Cesvaines vidusskola.

2007. gada 1. septembris iezīmē jaunu lappusi Cesvaines vēsturē, jo šajā dienā tika atklāta jaunā Cesvaines vidusskolas ēka. Uz šo priecīgo notikumu bija ieradusies izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža, kas gan vēl dažas dienas iepriekš izteicās, ka skolu neapmeklēs.
– Sirdsbalss man lika te ierasties. Vakar, apmeklējot Ventspils augstskolu un Trikātas pagastu, man bija tik nemierīgs prāts, un jau ap pusdienlaiku zināju, ka šodien noteikti braukšu uz Cesvaini. Esmu atbraukusi un to nenožēloju, jo tomēr šis brīdis ir ļoti īpašs un vēsturisks, – atzina Baiba Rivža.

Atklāšanas pasākumu apmeklēja arī trīs bijušie ministri, kā arī vairāki Saeimas deputāti un Eiroparlamenta deputāts Aldis Kušķis, bija arī pašvaldību pārstāvji un izglītības sfēras darbinieki, kas sveica gan Cesvaines pašvaldību, gan skolēnus un skolotājus ar jaunuzcelto vidusskolu, kas ir pirmā no jauna uzceltā skolas ēka kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas.

Atklāšanu gan mazliet izbojāja lietainais laiks, līdz ar to tās pasākuma aktivitātes, kas bija iecerētas ārpus skolas ēkas, nācās daļēji atcelt un svinīgā daļa galvenokārt norisinājās vidusskolas aulā.

Skola bez skolēniem ir vienkārša ēka, tāpēc likumsakarīgi, ka pirmā, kam tika dots vārds skolas atklāšanā, bija Cesvaines skolēnu pašpārvaldes prezidenta vietniece Ilze Jermaka.

– Šis 1. septembris ir gaidīts vairāk nekā citi, jo beidzot esam sagaidījuši savu jauno skolu, ko jau sen bijām pelnījuši. Pēdējās dienās ir bijušas runas par naudu un miljoniem. Kādā gan naudā ir novērtējams tas prieks, kas šodien ir mūsu sirdīs? Mūsu miljoni ir izturība šo piecu grūto gadu laikā. Mūsu miljoni ir prieks un vēlme sevi apliecināt jaunajā skolā. Mūsu miljoni ir ticība brīnumam, brīnumam kas beidzot ir piepildījies. Es jūtu, ka beidzot no mūsu pleciem novelsies tā grūtsirdība, kas bija visu šo laiku, – iedvesmojošus vārdus teica Ilze Jermaka.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 04.09.2007.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px