Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Skan lozungi, lido bruģakmens

Redakcija

Autors • 15.01.2009.

Skan lozungi, lido bruģakmens
Burtu lielums

„Nost ar Saeimu!", „Pietiek runu, vairāk rīcības!" un citi skaļi saukļi aizvakar pieskandināja Doma laukumu Rīgā, kur, lai paustu savu neapmierinātību ar pie varas esošo politiķu attieksmi un situāciju, kādā tie valsti ir noveduši, bija pulcējušies aptuveni 10 000 cilvēku no visas Latvijas.

Vēsture ir dīvaina lieta. Pirms 18 gadiem šajās dienās cilvēki no visas Latvijas devās uz Rīgu, lai aizstāvētu atdzimušās valsts pirmos iedīgļus, tai skaitā arī valsts iestādes un Ministru padomi, kuru vadīja Ivars Godmanis. Aizvakar cilvēki no visas Latvijas uz Rīgu devās ar līdzīgām izjūtām, tikai šoreiz protests bija vērsts nevis pret ārpus valsts esošu naidīgu varu, bet pret vietējās varas pārstāvjiem, kurus šobrīd daļēji iemieso arī Ivars Godmanis.

Kad ieradāmies Doma laukumā, tas jau bija pārpildīts. Liels skaits mītiņotāju bija ar plakātiem, ko rotāja pret valdību vai Saeimu vērsti saukļi. Starp populārākajiem noteikti var minēt vismaz desmit finanšu ministra Slaktera spārnotā teiciena „Nothing special" (nekas īpašs) apdares. Piemēram, „7,5 miljardi = nafing spešl? w.t.f.???". Mītiņotāju vidū bija daudz pusmūža vecuma cilvēku, taču arī neierasti daudz jauniešu. Netrūka arī politisko partiju un organizāciju karogu un plakātu, kuri dažbrīd pat pārāk daudz nomāca pārējo mītiņotāju līdzatnestos materiālus. Kopumā cilvēku aktivitāte bija mērena. Skaļākās ovācijas bija brīžos, kad kāds runātājs pateica „nost ar Saeimu" vai „atlaist Saeimu". Šie paši saukļi arī spontāni laiku pa laikam pāršalca publiku, taču ātri vien noklusa. Daudzi izsaucieni tika veltīti gan Valsts prezidentam, gan Ministru prezidentam un atsevišķiem kabineta locekļiem, kuru vidū jāizceļ Atis Slakteris, Ainārs Šlesers un nu jau demisionējusī Helēna Demakova.

Mītiņa organizatori bija parūpējušies arī par orķestri un kori, kas atskaņoja labi atpazīstamas dziesmas, kurām publika varēja dziedāt līdzi un labprāt to arī darīja. Dziesmas lielākoties izpildīja paši to autori – Juris Kulakovs un grupa „Pērkons" un Mārtiņš Brauns.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 15.01.2009.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px