Piektdien, 29. jūnijā, pulksten 19 Lazdonas luterāņu baznīcā esam aicināti noklausīties senās mūzikas koncertu.
Koncerta programmā iekļauta divu 17. gadsimta vijoļspēles virtuozu – Heinriha Ignāca Franča fon Bībera un Johana Jākoba Valtera – asprātīgā un kvēlā mūzika, kā arī šogad visā pasaulē īpaši popularizētā Lībekas ērģeļmilža – Dītriha Bukstehūdes – sonāte.
Koncertēs Alise Juška, kas šobrīd ir baroka orķestra „Collegium musicum Rīga" mūziķe un soliste, mācījusies Rīgā un Amsterdamas konservatorijā (baroka vijoles spēli), nesen absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru.
Ieguvusi arī grādu teoloģijā un reliģiju zinātnē. Ērģelnieks Jānis Pelše mācījies Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Vitas Kalnciemas, 2005. gadā ieguvis maģistra grādu, gadu studējis Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā, uzstājas Latvijas un citu valstu baznīcās, bieži – kopā ar Alisi Jušku. Ainārs Paukšēns kopš 1993. gada ir baroka orķestra „Collegium musicum Rīga" mūziķis, neiztrūkstošs dažādu baroka mūzikas projektu dalībnieks continuo grupā, arī ansambļa „Ludus" dalībnieks, kopš 2007. gada – Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis.
Autore: INESE ELSIŅA