21. un 22. augustā no plkst. 10 līdz 16 Madonā notiks seminārs skolu teātru režisoriem un citiem interesentiem.
Šis būs pirmais seminārs projekta „Režisors ar lielo „R"" ietvaros.
Projektu es uzrakstīju pavasarī un iesniedzu Madonas rajona pieaugušo izglītības centram. Doma bija uzaicināt zinošus speciālistus režijas jomā no Rīgas. Daudzi jau devuši piekrišanu, un jācer, ka līdz novembrim (kopā būs 4 semināri) viņu aizņemtība netraucēs pie mums atbraukt. Guna Bīriņa vadīs pirmo semināru un praktiski strādās ar režisoriem un citiem interesentiem, – par projektu un semināriem sīkāk pastāstīja projekta autore Nadja Niedrīte. Semināram var pieteikties līdz pat tā norises laikam, un organizatori cer pulcināt 30 interesentus. – Pieļauju, ka seminārā gribēs piedalīties ne tikai skolu teātru režisori. Iespējams, būs arī kultūras nama darbinieki, neatkarīgo teātru režisori. Turklāt, kāds varbūt ar režiju vēl nenodarbojas, bet tā viņu interesē, un ir vajadzīgs tikai pirmais grūdiens. Arī viņus mēs gaidīsim, – visus pieteikties aicināja Nadja Niedrīte. Projektu atbalsta Madonas BJC un visus izdevumus pārsvarā sedz Madonas rajona izglītības pārvalde. Projekta autore pieļāva, ka no dalībniekiem varētu tikt prasīta simboliska samaksa papildus izdevumu segšanai.
Autore: LAURA VOITIŅA