Vēlētāju apvienība „Kopā ir spēks" savā facebook kontā iedzīvotājus informējusi par deputātes Ingas Bites ierosinājumu izcelt atsevišķām ceļa zīmēm bīstamus ceļu posmus novadā un pilsētā, jo pēdējā laikā notikuši vairāki nelaimes gadījumi.
Iesniegums adresēts Ērgļu novada domes priekšsēdētājam Guntaram Velcim, lūdzot novada izpildvaru panākt ātrumu ierobežojošu ceļa zīmju uzstādīšanu, jo sevišķi smagajam autotransportam.
Iesniegumā uzsvērts, ka uz autoceļa P4 posmā no Ērgļu novada robežas līdz zīmei „Apdzīvota vieta" -"Ērgļi", kā arī Ērgļu pilsētā, Rīgas un Blaumaņa ielas krustojumā, pie veikala „top!", ceļu satiksmē bijušas vairākas bīstamas situācijas, kā arī ceļu satiksmes negadījumi ar letālām sekām.
Lai nepieļautu vēl kādu ceļu satiksmes negadījumu ar cilvēku upuriem, Ērgļu novada domes vadība tiek lūgta reaģēt uz šo jautājumu. Savukārt Ērgļu novada iedzīvotāji un viesi tiek lūgti būt īpaši uzmanīgiem šajos ceļa posmos un labāk izvēlēties lēnāku ātrumu.
„Īpaši aicinām smagās tehnikas (kravas automašīnu un traktortehnikas u. c.) šoferus braukt daudz prātīgāk pa šiem ceļa posmiem," pausts vēlētāju apvienības publiskajā ierakstā. Iedzīvotāji komentāros pauduši dažādus viedokļus, tostarp novērojumus, ka jau esošo ātruma ierobežojumu atsevišķi autovadītāji neievēro, savukārt citi šoferi uzskata, ka pie šī maksimuma obligāti arī jāpieturas, pat ja laika un ceļa apstākļi prasītu braukt lēnāk.
16.02.2021.