Aprīļa beigās Rīgā, Latviešu biedrības namā, notika Latvijas Sarkanā Krusta (SK) 15. kongress, tajā ievēlēja jaunu valdi un prezidentu, kura pienākumus ilgus gadus bija veicis Valdis Nagobads. SK Madonas organizācija par savu pārstāvi šajā kongresā pilnvaroja brīvprātīgo Vairu Bičkovsku un Zeltīti Broku.
– Kongresā sprieda arī par LSK stratēģiju no 2007. līdz 2009. gadam. Ģenerālsekretāra amatam tika izvirzītas divas kandidatūras – Latvijas Kristīgās akadēmijas profesors Olafs Brūveris un Saeimas deputāts Vents Armands Krauklis. Par ģenerālsekretāru ievēlēja Olafu Brūveri, – "Staram" pastāstīja Vaira Bičkovska. – Kongresa dalībniekus uzrunāja Lietuvas SK prezidents un Igaunijas SK prezidents, kā arī labklājības ministre Dagnija Staķe. Netrūka arī pārsteiguma – ieradās Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kas kādreiz, skolas gados, veiksmīgi piedalījusies SK skolēnu sanitāro posteņu sacensībās. Šāgada 28. februārī tika atjaunots triju pakāpju Latvijas Sarkanā Krusta vēsturiskais apbalvojums, un pirmais tika pasniegts Vairai Vīķei-Freibergai.
– Patlaban Latvijā Sarkanais Krusts ir organizēts pēc tāda paša principa kā visur pasaulē, – stāsta SK Madonas organizācijas priekšsēdētājs Gundars Riekstiņš, – pats svarīgākais princips – tiek nodalīta lēmējvara no izpildvaras. Lēmējvara Latvijas un Sarkanā Krusta mērogā ir prezidents ar padomi, un izpildvaru Rīgā pārstāv ģenerālsekretārs ar sekretariātu. Viņiem pakļaujas komitejas, kuru nosaukumā vairs nav vārda "rajona", jo ir taču dažādas teritoriālās vienības.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 15.05.2007.
Autore : ASTRA ZAGORSKA