Šā gada pirmajā pusgadā paternitātes pabalstu kopumā saņēmuši 3704 tēvi, un jūnijā vidējais pabalsta apmērs sasniedza 136,26 latus, liecina Labklājības ministrijas (LM) Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras dati.
Šā gada pirmajā pusgadā paternitātes pabalstu saņēmuši par 600 tēviem vairāk nekā pagājušā gada pirmajos sešos mēnešos, un pabalsta vidējais apmērs ir paaugstinājies par gandrīz 25 latiem.
– Paternitātes pabalstu saņēmušo tēvu skaits Latvijai ir augsts rādītājs, ņemot vērā, ka kopš šī pabalsta ieviešanas ir pagājuši tikai trīs gadi. Īpaši pozitīvi vērtējams pastāvīgais šo tēvu skaita pieaugums. Tas liecina par viņu pieaugošo vēlmi vairāk iesaistīties ģimenes dzīvē, par spīti sabiedrībā joprojām sastopamajam uzskatam, ka ar bērnu audzināšanu jānodarbojas sievietei, – skaidro LM speciālisti.
LM no nākamā gada plāno palielināt paternitātes pabalsta apmēru. Paredzēts, ka bērnu tēvi to varēs saņemt 100% apmērā no savas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas. Patlaban tas ir 80% apmērā. Par to vēl ir jālemj valdībai.
Ziņu avots: BNS